پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » حضور مسیح علینژاد و حامد اسماعیلیون در سنای ایتالیا

حضور مسیح علینژاد و حامد اسماعیلیون در سنای ایتالیا

در ادامه سفر و دیدارهای چهره‌های اپوزیسیون در کشورهای اروپایی، مسیح علی‌نژاد و حامد اسماعیلیون روز سه‌شنبه، دوم اسفندماه، با نمایندگان ایتالیایی دیدار کرده و در سنای این کشور سخنرانی کردند.

خانم علی‌نژاد و آقای اسماعیلیون در این دیدارها که اخبار آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، بار دیگر بر لزوم قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست تروریست‌های بین‌المللی تأکید کردند.

آن‌ها همچنین با تأکید بر لزوم حمایت از جنبش اعتراضی که بیش از پنج ماه است در ایران ادامه دارد، خواستار فشار بر جمهوری اسلامی برای آزادکردن تمام زندانیان سیاسی و اخراج سفرای این حکومت از اروپا شدند.

حامد اسماعیلیون در سخنرانی خود در سنای ایتالیا از غرب خواست که از مذاکره با «رژیمی که در بستر مرگ است» خودداری کند.

به گفته آقای اسماعیلیون، نمی‌توان با حکومتی که «با خونسردی دست به کشتار مردم خود زده» و به هیچ اصول بین‌المللی پایبند نیست به مذاکره درباره فعالیت‌های اتمی‌اش ادامه داد.

او در ادامه تأکید کرد که طلب مذاکره با حکومت جمهوری اسلامی «خواسته‌ای بیهوده» با حکومتی است که مشروعیت خود در نزد مردمش را از دست داده و «در بستر مرگ است».

مسیح علی‌نژاد نیز که در کنار حامد اسماعیلیون در سنای ایتالیا در کنفرانس زنان و حقوق بشر در ایران شرکت داشت، با تأکید از مقامات ایتالیایی و اروپا خواست که «همچون ایالات متحده» سپاه را در فهرست تروریستی قرار دهند.

خانم علی‌نژاد گفت که مقامات غربی از به کار بردن عبارت «تغییر رژیم» واهمه دارند، اما این خواسته‌ای است که مردم معترض ایران در خیابان‌ها فریاد می‌زنند.

او با تأکید بر این که حقوق بشر «ارزشی جهانی است» و با حمایت از جنبش زنان ایران برای خلاصی از حجاب اجباری، گفت که اکنون زنان باحجاب و بی‌حجاب در کنار هم «برای سرنگونی آپارتاید جنسیتی» شعار می‌دهند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...