پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » خروش غیورانه هموطنان بلوچ در زاهدان، راسک و گالیکش؛ مولوی گرگیج: آنکه حرف مردم را نشنود لایق حکومت نیست

خروش غیورانه هموطنان بلوچ در زاهدان، راسک و گالیکش؛ مولوی گرگیج: آنکه حرف مردم را نشنود لایق حکومت نیست

هموطنان غیور اهل زاهدان و راسک در سیستان و بلوچستان با حضور در خیابان‌ها در جمعه‌ای دیگر، علیه علی خامنه‌ای شعار دادند. در گالیکش نیز به دنبال ممانعت حکومت از برگزاری نماز، مردم مقابل خانه مولوی گرگیج تجمع کردند. او در این تجمع گفت: «حکومتی که صدای مردم را نمی‌شنود لایق حکومت‌داری نیست.»

سی‌ام دی، معترضان در استان سیستان و بلوچستان برای شانزدهمین هفته پیاپی به خیابان‌ها آمدند. پس از جمعه خونین زاهدان در روز هشتم مهر، مردم معترض شهرهای مختلف این استان با وجود حضور گسترده نیروهای سرکوب‌گر، هر جمعه دست به تظاهرات زده‌اند.

زاهدان

بر اساس ویدیوهای منتشر شده، یکی از معترضان در تجمع مردم زاهدان پلاکاردی به دست گرفته که روی آن از جریان‌های مخالف جمهوری اسلامی خواسته می‌شود تا با هم ائتلاف کنند.

راسک

در شهر راسک هم معترضان در حمایت از مولوی عبدالحمید و مولوی نقشبندی، امامان جمعه اهل سنت و معترض به سیاست‌های حکومت، به خیابان‌ها آمده‌ و شعار «مرگ بر دیکتاتور»‌ سر دادند.

گالیکش استان گلستان

از سوی دیگر، مولوی محمدحسین گرگیج،‌ امام‌جمعه اهل سنت آزادشهر که برکنار شده، از رفتن به منبر و برگزاری نماز جمعه در گالیکش هم منع و در خانه‌اش حصر شده است.

پس از این اتفاق، شماری از مردم در حمایت از او مقابل خانه‌اش در گالیکش تجمع کرده و شعار دادند: «بسیجی سپاهی، داعش ما شمایی».

محمدحسین گرگیج در تجمع حامیان خود مقابل خانه‌اش گفت: «آقایان به من گفتند که مصلحت است در نماز جمعه شرکت نکنم. حضور من در نماز جمعه خواست مردم است نه خودم.»

او در ادامه گفت: «حکومتی که به خواسته مردم توجه نکند، لیاقت حکومت‌داری ندارد و حکومتی که حرف مردم را نشنود لایق حکومت‌داری نیست و مشروعیت ندارد.»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...