پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » اشپیگل: رئیس‌جمهور آلمان، نسبت به سرکوب خشونت‌آمیز تظاهر کنندگان در ایران، خواستار حسابرسی از مسئولان آن شد

اشپیگل: رئیس‌جمهور آلمان، نسبت به سرکوب خشونت‌آمیز تظاهر کنندگان در ایران، خواستار حسابرسی از مسئولان آن شد

 اشپیگل روز جمعه ۴آذر نوشت: فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس‌جمهور آلمان فدرال، با توجه به سرکوب خشونت‌آمیز تظاهر کنندگان در ایران، خواستار حسابرسی از مسئولان آن شد.

وی گفت: اقدامات مقام‌های رژیم ایران “غیر انسانی” است. حتی کودکان نیز قربانی خشونت بیش از حد رژیم ایران هستند». «مردم شجاع» ایران سزاوار برابری، کرامت و حقوق هستند. آلمان در کنار آنها ایستاده است.

رئیس‌جمهور فدرال اعلام کرد که اقدامات مقامات در ایران غیر انسانی است. حتی کودکان نیز قربانی خشونت بیش از حد رژیم ایران هستند». «مردم دلیر» ایران سزاوار برابری، کرامت و حقوق هستند. آلمان در کنار آنها ایستاده است. اشتاین مایر گفت که خوشحال است که شورای حقوق‌بشر سازمان ملل متحد موضع روشنی با اکثریت بزرگ دارد. 

این نهاد سازمان ملل روز پنجشنبه تصمیم گرفت تحقیقات مستقلی در مورد اقدامات نیروهای امنیتی علیه اعتراضات در ایران انجام دهد. ۲۵کشور از ۴۷کشور عضو به قطعنامه ارائه شده توسط آلمان و ایسلند در نشست ویژه شورا در ژنو رأی مثبت دادند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...