پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » رادیو و تلویزیون ملی سوئد حساب کاربری خود را به دلیل ناتوانی توییتر در مقابله با اخبار جعلی بست

رادیو و تلویزیون ملی سوئد حساب کاربری خود را به دلیل ناتوانی توییتر در مقابله با اخبار جعلی بست

تلویزیون دولتی سوئد تصمیم گرفت که استفاده از توییتر را به عنوان بخشی از سیاست توسعه شبکه های اجتماعی برای همیشه متوقف کند.

 به گفته این تلویزیون دلیل اصلی چنین تصمیمی عدم توانایی این شرکت در مبارزه با اخبار جعلی و سخنان نژادپرستانه و نفرت انگیز است.

 پیش از تلویزیون ملی سوئد، شبکه رادیو و تلویزیون دولتی ایالات متحده «ان پی ر» و شبکه تلویزیونی ملی کانادا، «سی بی اس» حساب های خود در توییتر را مسدود کردند. 

بسیاری از شبکه های رادیو و تلویزیونی دولتی و غیردولتی پس از خرید سهام عمده توییتر توسط ایلان ماسک قصد دارند شبکه توییتر را ترک کنند.

کریستین گیلینگر، مدیر بخش شبکه های اجتماعی تلویزیون دولتی سوئد می گوید: «برای مدت طولانی، رادیو و تلویزیون ملی سوئد حضور خود را در توییتر از اولویت خارج کرده است و اکنون تصمیم گرفته است که به طور کامل فعالیت خود را در این پلتفرم متوقف کند.»

 این مدیر رسانه ای می گوید که «ماهیت توییتر در سالهای اخیر تغییر و برای ما اهمیت کمتری پیدا کرده است.»

آمارها نشان می دهند از زمانی که ایلان ماسک مالک توییترشده، کامنت های نژاد پرستانه، مهاجرستیز بسیار بیشتر شده و به نظر می رسد که کمترین کنترلی در این زمینه وجود دارد. 

به گزارش تلویزیون ملی سوئد تخمین زده می شود که تنها ۷ درصد از سوئدی ها در توییتر فعال هستند.

گیلینگر می‌گوید: «البته ما به آشفتگی‌های اخیر در اطراف پلتفرم توجه کرده‌ایم و برایمان نگران‌ کننده است که توییتر نیروی کاری خود در زمینه کنترل توییت‌ها و کامنت ها را بطور چشمگیری کاهش داده است».

تلویزیون ملی سوئد می گوید که کارکنان خود را برای استفاده از حساب های توییتری محدود نمی کند. 

این تلویزیون پیش تر استفاده از اسنپ چت را متوقف کرد و ارائه محتوا در  فیس بوک را کاهش داده بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...