پخش زنده
Home » اختصاصی » وزیر خارجه اسرائیل با طرح تروریستی خواندن سپاه به آلمان می‌رود

وزیر خارجه اسرائیل با طرح تروریستی خواندن سپاه به آلمان می‌رود

«جروزالم پست»، چاپ اسرائیل، در گزارشی از سفر قریب‌الوقوع وزیر خارجه این کشور به آلمان خبر داد و نوشت که «انتظار می‌رود اسرائیل از آلمان بخواهد که سپاه پاسداران را به عنوان یک نهاد تروریستی معرفی کند.»

جروزالم پست دوشنبه، ۸ اسفند همچنین نوشت که ایلی کوهن، قرار است سه‌شنبه به عنوان بخشی از کارزار اسرائیل برای توقف دستیابی جمهوری اسلامی به تسلیحات هسته‌ای، به ویژه پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر نزدیک شدن جمهوری اسلامی به غنی‌سازی اورانیوم با درجه تسلیحاتی، راهی آلمان می‌شود.

وزیر خارجه اسرائیل در این باره گفته است که «این سفر استراتژیک در چارچوب تلاش‌ها برای جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای است.»

آلمان یکی از ۳۵ عضو شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است که قرار است در ۶ مارس در وین برای بحث درباره غنی‌سازی اورانیوم ۸۴ درصدی جمهوری اسلامی با اعضای دیگر این شورا دیدار کند.

انتظار می‌رود رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، پیش از این نشست به ایران سفر کند.

به گفته سفارت بریتانیا در اسرائیل، کوهن قرار بود این هفته میزبان جیمز کلورلی، وزیر خارجه بریتانیا باشد، اما این دیدار به تعویق افتاده و هنوز تاریخ جدیدی نیز تعیین نشده است.

بریتانیا نیز یکی دیگر از اعضای شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.

به گزارش جروزالم پست، کوهن در آلمان با همتای آلمانی خود، آنالنا بربوک دیدار خواهد کرد تا راه‌های تعمیق مشارکت استراتژیک بین دو کشور از جمله در مورد نبرد مشترک آنها علیه اقدامات بی‌ثبات‌کننده جمهوری اسلامی را بررسی کند.
درخواست اسرائیل از آلمان برای تروریستی خواندن سپاه پاسداران

در پی افزایش دوباره تنش بین جمهوری اسلامی و اسرائیل در پی حمله جمهوری اسلامی به یک کشتی تجاری اسرائیلی، اسرائیل همچنین قرار است از آلمان بخواهد که سپاه پاسداران را به عنوان یک نهاد تروریستی معرفی کند، چیزی که اتحادیه اروپا گفته است تا صدور حکم دادگاه در اروپا امکان‌پذیر نیست.

این سفر در آستانه برگزاری نشست شورای حکام آژانس در حالی انجام خواهد شد که پیشتر منابعی در شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی، غنی‌سازی تا سطح ۸۴ درصدی اورانیوم در ایران را به طور تلویحی تایید کرده بودند.

اسرائیل در ماه‌های گذشته با تاکید بر خطر تهدیدهای ایران که حالا تنها منحصر به منطقه خاورمیانه نیست، خواهان پاسخی قاطع به اقدام بی‌ثبات‌کننده جمهوری اسلامی در منطقه و اوکراین شده است.

پیشتر بنیامین نتانیاهو گفته بود که بدون تهدید نظامی موثر، هیچ اقدام دیگری نمی‌تواند مانع از فعالیت‌های خرابکارانه جمهوری اسلامی در جهان شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

وحید بهشتی: به طور موقف به اعتصاب غذا پایان میدهم

توییتر وحید بهشتی: «بر اساس توصیه پزشکان و برای ادامه مبارزه با تروریستهای سپاه پاسداران ...