پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » فاکس نیوز: اسرائیل در تدارک حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران است

فاکس نیوز: اسرائیل در تدارک حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران است

خبرگزاری «فاکس نیوز» می‌گوید بر اساس یک «گزارش درزکرده»، پس از آنکه رهبران اسرائیل اخیرا «یک سری جلسات محرمانه» برگزار کرده‌اند، این کشور در حال تدارک برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران است.

به گزارش این خبرگزاری، «شبکه ۱۲» اسرائیل بدون ذکر منابع گزارش داد بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، اخیرا پنج جلسه با وزیران دفاع و اطلاعات خود و همچنین رئیس موساد برای بحث درباره حمله احتمالی به ایران برگزار کرده است.

نتانیاهو، روز سه‌شنبه دوم اسفند در جریان یک کنفرانس امنیت ملی گفته بود: «تاکنون تنها چیزی که رژیم‌های شرور را از تولید سلاح‌ هسته‌ای باز داشته است، تهدید نظامی معتبر یا اقدام نظامی معتبر است. شرط ضروری و اغلب کافی، اقدام نظامی معتبر است. هر چه بیشتر منتظر بمانید، کار دشوارتر می‌شود، و ما خیلی صبر کرده‌ایم.»

در این راستا سرتیپ امیر عویوی، یک مقام دفاعی پیشین اسرائیل به فاکس نیوز گفت که اسرائیل به رژیم ایران اجازه نخواهد داد تا هسته‌ای شود، و از آنجایی که تهران بدون مانع برنامه هسته‌ای تسلیحاتی خود را پیش می‌برد، اسرائیل به زودی به ایران حمله خواهد کرد.

عویوی تصریح کرد که یک ایران هسته‌ای فقط تهدیدی برای اسرائیل نخواهد بود، بلکه در نهایت کل خاورمیانه را بی‌ثبات می‌کند و نظم جهانی تحت سلطه آمریکا را به چالش می‌کشد.

به گفته این مقام دفاعی پیشین اسرائیل: «من معتقدم که جلوگیری از هسته‌ای‌شدن ایران یک اولویت جهانی است که باید تحت رهبری آمریکا و بر اساس یک طرح نظامی معتبر و تحریم‌های فلج‌کننده محقق شود.»

به گفته عویوی، اگر کشورهای دنیای دموکراتیک علیه ایران اقدامی انجام دهند، اسرائیل مجبور خواهد شد به تنهایی برای حفظ موجودیت خود اقدام کند، و پیامدهای منطقه‌ای و جهانی رویارویی ایران و اسرائیل «فراتر از جنگ اوکراین» خواهد بود، و احتمالاً ثبات جهانی را در ابعادی بی‌سابقه به چالش بکشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...