پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » خروش هموطنان بلوچ در زاهدان؛ سردشت، سنندج و گالیکش در ۱۵۵ مین روز انقلاب

خروش هموطنان بلوچ در زاهدان؛ سردشت، سنندج و گالیکش در ۱۵۵ مین روز انقلاب

جمعه ۲۸بهمن در صد و پنجاه و پنجمین روز قیام سراسری، به‌رغم حضور گسترده نیروهای سرکوبگر و بستن مسیرهای منتهی به مصلای مکی زاهدان، بار دیگر هزاران نفر از مردم شجاع این شهر پس از نماز جمعه در خیابان‌ها دست به تظاهرات زدند.

تظاهر کنندگان شعار می‌دادند «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور»، «کرد و بلوچ و آذری، آزادی و برابری»، «مرگ بر سپاهی، مرگ بر بسیجی»، «می‌کشم می‌کشم هر که برادرم کشت»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر».

تظاهر کنندگان پلاکاردهایی حمل می‌کردند که بر روی آن نوشته بود «نه شیخ نه شاه، راه راه رزمنده شیران»، «پیشرفت بلوچستان در حاکمیت ملی است»، «آزادی می‌آید، با می‌توان و باید»، «نه تهدید می‌پذیریم نه تطمیع».

امروز مردم دلیر خاش نیز پس از نماز جمعه با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای» تظاهرات کردند.

در سنندج مردم پس از نماز جمعه در اعتراض به دستگیری ماموستا ابراهیم کریمی ننله امام جماعت مسجد روستای ننله با شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر دیکتاتور» تظاهرات کردند و خواستار آزادی او شدند.

مردم سردشت در اعتراض به دستگیری ماموستا فتح الله رستمی، امام جمعه روستای مارغان تجمع اعتراضی گسترده برگزار کردند و خواستار آزادی او شدند. ماموستا رستمی هنگامی که برای کمک به مردم زلزله‌زده خوی به سمت این شهر می‌رفت دستگیر شد.

جمع بزرگی از هموطنان بلوچ و ترکمن در گالیکش استان گلستان پس از نماز جمعه در اعتراض به بازداشت خانگی مولوی محمد حسین گرگیچ و ممنوع کردن برگزاری نماز جمعه توسط او تظاهرات کردند و شعار «آزادی عقیده حق مسلم ماست» سر دادند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...