پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » پرایس: جمهوری اسلامی صادرکننده عمده بی‌ثباتی در جهان است، نه اسرائیل

پرایس: جمهوری اسلامی صادرکننده عمده بی‌ثباتی در جهان است، نه اسرائیل

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، ایران را صادر کننده عمده بی‌ثباتی در جهان خواند. این اظهارات پرایس در واکنش به نامه جمهوری اسلامی به شورای سازمان ملل است که در آن گفته:« اسرائیل خطری برای صلح و امنیت بین‌المللی و منطقه است.»

سخنگوی وزارت خارجه، در پاسخ به سؤال خبرنگار صدای آمریکا در این رابطه گفت: «شنیدن این چنین مطالبی از تهران بسیار جالب است. در واقع این ایران است که خطری برای صلح و امنیت منطقه است و می‌شود این را در بسیاری از فعالیتهایشان در زمینه‌های مختلف دید.برنامه هسته‌ای را به سرعت پیش می‌برد، کماکان در صدر فهرست صدور تروریسم در جهان است ، همچنان از گروههایی که ثبات منطقه را برهم می‌زنند حمایت می‌کند و توسعه برنامه موشکهای بالستیک‌اش هم ادامه دارد. شنیدن این که به غیر از خود، دیگری را به چنین اعمالی متهم می‌کند، برای ما قابل قبول نیست. »

روز چهارشنبه، ۱۳ بهمن، سعید ایروانی، سفیر جمهوری اسلامی در سازمان ملل، نامه‌ای را تحویل شورای امنیت سازمان ملل داد که در آن خواستار محکومیت اسرائیل توسط آن مجمع شده است.

جمهوری اسلامی در این نامه اسرائیل را مسئول حمله شنبه شب به تأسیسات نظامی دانسته، به اظهارات مقامهای مختلف اسرائیلی ایراد گرفته و گفته است اظهار نظرهای آنها همواره تهدیدآمیز و «جنگ‌افروزانه» است و «فعالیتهای خطرناک و شوم در منطقه می‌کند»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...