پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » هشدار مسکو به واشنگتن: قرار دادن روسیه در فهرست کشورهای حامی تروریست به شدت به روابط دو جانبه آسیب میزند

هشدار مسکو به واشنگتن: قرار دادن روسیه در فهرست کشورهای حامی تروریست به شدت به روابط دو جانبه آسیب میزند

روز جمعه ۲۱ مرداد یک مقام ارشد روسیه گفت که مسکو به واشینگتن هشدار داده است در صورتی که روسیه به عنوان «کشور حامی تروریسم» معرفی شود، روابط دوجانبه به شدت آسیب خواهد دید.

به گزارش خبرگزاری تاس، الکساندر دارچیف٬ رئیس بخش آمریکای شمالی در وزارت خارجه روسیه، اظهار داشت، اگر سنای آمریکا طرح‌های خود را برای (منزوی) کردن روسیه محقق کند، این اقدام به‌مثابه آن خواهد بود که واشینگتن از نقطه بدون بازگشت عبور کرده است.

این مقام وزارت خارجه روسیه تصریح کرده است در صورت تصویب «چنین طرحی» جدی‌ترین آسیب را برای روابط دیپلماتیک دوجانبه، تا حد کاهش و حتی قطع روابط ، به همراه خواهد داشت و اضافه کرد: این هشدار به طرف آمریکایی داده شده است.

به گزارش رویترز، ماه گذشته سناتور جمهوری‌خواه لیندسی گراهام و سناتور دموکرات ریچارد بلومنتال اعلام کرده بودند که به دنبال طرحی هستند که روسیه را دولت حامی تروریسم معرفی کند.

لیندسی گراهام گفته بود چنین طرحی روسیه را در «رده رژیم جمهوری اسلامی، سوریه و کره شمالی» قرار می‌دهد. این سناتور جمهوری‌خواه تاکید کرده بود این طرح تقریباً به اتفاق آرا در سنای ایالات متحده تصویب خواهد شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...