پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » خبرنگار وال استریت ژورنال: آیا اتحادیه اروپا درباره عواقب ضرب‌الاجل ۱۵اوت در صورت عدم رعایت آن، مصمم است

خبرنگار وال استریت ژورنال: آیا اتحادیه اروپا درباره عواقب ضرب‌الاجل ۱۵اوت در صورت عدم رعایت آن، مصمم است

لارنس نورمن خبرنگار وال استریت ژورنال در اروپا روز ۲۱مرداد درباره ضرب‌الاجل اتحادیه اروپا در توئیتی نوشت: ما معتقدیم اتحادیه اروپا در مورد ضرب‌الاجل ۱۵اوت جدی و مصمم است.

یک منبع این موضوع را به‌صورت خیلی مختصر بیان کرد. ما معتقدیم اتحادیه اروپا در مورد ضرب‌الاجل ۱۵اوت جدی است. چیزی که ما مطمئن نیستیم این است که آیا اتحادیه اروپا درباره عواقب ضرب‌الاجل و در صورت عدم رعایت آن، مصمم است.

خبرگزاری حکومتی ایرنا روز جمعه ۲۱مرداد از قول یک دیپلمات رژیم نوشت: پیشنهادهای اروپا در صورتی قابل قبول است که در موضوعات مختلف از جمله ادعاهای سیاسی مرتبط با مسایل پادمانی، تحریم‌ها و تضمین، برای نظام اطمینان ایجاد کند.

وال ژورنال نوشت: اتحادیة اروپا در متن نهایی ۲۵صفحه ای خود برای احیای توافق اتمی امتیاز قابل ملاحظه‌ای در مورد فعالیت‌های اتمی گذشته به رژیم ایران داده است

متن پیشنویس ۲۵صفحه ای پیشنهاد اتحادیه اروپا که وال استریت ژورنال آنرا دیده، می‌گوید رژیم ایران موافقت می‌کند قبل از آنکه توافق اجرایی شود به نگرانی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پاسخ خواهد داد. بر اساس این متن، در صورت همکاری رژیم، آمریکا و سایر طرفها، حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را ترغیب به پایان دادن به این تحقیقات خواهند کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...