پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » امیرعبداللهیان: ما از بایدن چیزی جز رفتارهای مبتنی بر فشار حداکثری دوره ترامپ را شاهد نیستیم

امیرعبداللهیان: ما از بایدن چیزی جز رفتارهای مبتنی بر فشار حداکثری دوره ترامپ را شاهد نیستیم

امیرعبداللهیان وزیر خارجه رژیم تبهکار جمهوری اسلامی سه‌شنبه شب ۷تیر در جمع کارکنان سفارت رژیم در عشق آباد درباره دور تازه مذاکرات غیرمستقیم اتمی رژیم و آمریکا در قطر گفت: دستیابی به توافق در دوحه در صورتی امکان‌پذیر است که واشنگتن واقع بین باشد و حسن‌نیت واقعی داشته باشد.

امیرعبداللهیان که برای شرکت در نشست وزرای خارجه کشورهای حوزه خزر در ترکمنستان حضور دارد گفت: به‌رغم این‌که آقای بایدن تأکید می‌کند که من اراده جدی دارم برای این‌که به توافق برسیم، ولی ما هنوز در عمل چیزی جز رفتارهای مبتنی بر فشار حداکثری دوره ترامپ در آمریکا را شاهد نیستیم.

وی افزود: به‌رغم این‌که لسان و زبان آقای بایدن متفاوت است، ولی در مرحله عمل باید ببینیم که در این مرحله از گفتگوها چه مقدار ادعای آمریکایی‌ها نسبت به داشتن نیت و اراده جدی واقعی است.

با تصویب قطعنامه شورای حکام و رفتار غیرسازنده طرف آمریکایی ما اقداماتی را کلید زدیم و در گام اول هم سازمان انرژی اتمی ۲۷دوربین برجامی و دوربینی که داوطلبانه در سایتهای ما نصب شده بود را از مدار خارج کرد و هم‌چنین گام های بعدی نیز اتخاذ شد.

امیرعبداللهیان درباره مذاکرات سه جانبه غیرمستقیم گفت: امروز باقری در دوحه است و آقای مورا مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده و همچنین آقای رابرت مالی نماینده مذاکره کننده از سوی آمریکا در دوحه هستند. قرار ما بر این است مذاکرات سه جانبه غیرمستقیم را داشته باشیم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...