پخش زنده
Home » حقوق بشر » جان ارژنگ داوودی در زندان در خطر جدی است

جان ارژنگ داوودی در زندان در خطر جدی است

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، ارژنگ داوودی پس از انتقال به قرنطینه زندان گوهردشت کرج به عفونت حاد مبتلا شده و با وجود ابتلا به دیابت و بیماری قلبی در شرایط بسیار سخت در زندان به سر می‌برد.

وی همچنان از بیماری کلیه، آب مروارید، درد و جراحت در لگن و پا که در زندان زاهدان ایجاد شده، رنج می‌برد.

طبق این گزارش، با وجود دستور پزشک متخصص مبنی بر ضرورت اعزام فوری این زندانی سیاسی به بیمارستان، مسئولان زندان از جمله قاضی ناظر به نام آخوند حسین‌زاده به بهانه تشریفات اداری و کسب دستور قضایی، در انتقال او به بیمارستان خارج از زندان برای درمان پزشکی مانع‌تراشی می‌کند.

آقای داوودی که حدود ۷۰ سال سن دارد، طی دو ماه اخیر با انتقال به قرنطینه که یک محیط بسیار آلوده با شرایط بهداشتی فاجعه‌بار است، با آزار و اذیت روحی روبرو شده و به دلیل نگهداری در قرنطینه زندان دچار عفونت در نقاط مختلف بدن شده است.

وی حدود دو ماه از داروهایی که توسط پزشکان زندان تجویز شده استفاده می‌کند، اما نه تنها بهبود حاصل نشده، بلکه وضعیت جسمی او رو به وخامت نهاده است.

پزشک متخصص، دستور اعزام فوری و بستری شدن آقای ارژنگ داوودی در بیمارستان خارج از زندان را صادر کرده، اما مسئولان زندان تعلل می‌کنند و مدعی شده‌اند که نیروی لازم جهت اعزام وی به بیمارستان ندارند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...