پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » حمله سایبری گسترده سازمان مجاهدین خلق به شهرداری تهران؛ دوربین‌های نظارتی مقبره خمینی هک شد

حمله سایبری گسترده سازمان مجاهدین خلق به شهرداری تهران؛ دوربین‌های نظارتی مقبره خمینی هک شد

در یک حمله سایبری گسترده به شهرداری تهران، دوربین‌های نظارتی «بهشت زهرا»، مقبره خمینی و ده‌ها مرکز حکومتی دیگر هک و از دسترس خارج شدند.

سازمان «مجاهدین خلق»، پنج‌شنبه ۱۲ خرداد، با انتشار چندین ویدیو از تصاویر مخابره‌شده توسط این دوربین‌های نظارتی، مسئولیت این حمله سایبری را پذیرفته و اعلام کرده است،بیش از ۵ هزار دوربین نظارتی در سراسر تهران را از دسترس خارج کرده است.

این حمله یک روز پیش از سالگرد مرگ روح‌الله خمینی، بنیانگذار رژیم جمهوری اسلامی صورت گرفته است.

به گفته این سازمان، دوربین‌های نظارتی هک‌شده متعلق به شهرداری تهران بوده اما توسط دفتر علی خامنه‌ای، رهبر این کشور، نهاد ریاست‌جمهوری ایران و همچنین وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران و نیروهای انتظامی استفاده می‌شود.

مجاهدین خلق همچنین اعلام کردند، این گروه موفق به هک دوربین‌های نظارتی مناطق نزدیک به مراکز حکومتی در خیابان پاستور، محل نهاد ریاست‌جمهوری و همچنین مناطق اطراف دفتر خامنه‌ای، مجلس این کشور، مقر شورای نگهبان و مقر قوه قضاییه شده است.

این گروه همچنین تأکید کرد، علاوه بر هک دوربین‌های نظارتی خیابان‌ها و بزرگراه‌ها در سراسر تهران، موفق شده‌اند در ساعت ۱۲:۳۰ امروز به وقت تهران، بیش از ۱۵۰ وب‌سایت و سامانه وابسته به شهرداری تهران را هک کرده و در صفحات اول آن‌ها تصاویری از مریم و مسعود رجوی به نمایش گذاشته و شعارهای «لعنت بر خمینی و مرگ بر خامنه‌ای» را منتشر کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...