پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » الیوت آبرامز: ایالات متحده افراد و نهادهای مرتبط با اعدام نوید افکاری را تحریم می‌کند

الیوت آبرامز: ایالات متحده افراد و نهادهای مرتبط با اعدام نوید افکاری را تحریم می‌کند

الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا، اعلام کرد که ایالات متحده قصد دارد چند فرد و نهاد ناقض حقوق بشر در ایران، از جمله قاضی صادرکننده حکم اعدام نوید افکاری و دو نهاد ذیربط در آن پرونده، را تحریم کند.

به گزارش فاکس نیوز، الیوت آبرامز روز پنجشنبه سوم مهر ماه در جریان جلسه‌ای با کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت که قاضی سید محمود ساداتی، شعبه ۱ دادگاه انقلاب شیراز، و زندان عادل‌آباد به خاطر دست داشتن در اعدام نوید افکاری، در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار می‌گیرند.

آقای آبرامز افزود: «این به اصطلاح دادگاه‌های انقلاب [طبق استانداردهای] ایالات متحده اصلا دادگاه محسوب نمی‌شوند. آنها فقط ابزاری هستند تا رژیم ایران بتواند قدرت خود را حفظ کند و آزادی‌خواهان را به زندان بیاندازد یا حتی اعدام کند.»

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا گفت که احکام این دادگاه‌ها «مطابق دستور آیت‌الله‌ها صادر می‌شود و آنها عدالت را به سخره گرفته‌اند.»

دولت آمریکا همچنین زندان‌های وکیل‌آباد و ارومیه، که مایکل وایت شهروند آمریکایی پیش از آزادی خود در آن‌جا به زندان افتاده بود، و همچنین قاضی محمد سلطانی را برای صدور احکام علیه بهاییان در فهرست تحریم‌ها قرار می‌دهد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...