پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » پیام امیرحسین مرادی و علی یونسی از زندان: به تحقق ایران آزاد یقین داریم

پیام امیرحسین مرادی و علی یونسی از زندان: به تحقق ایران آزاد یقین داریم

علی یونسی و امیرحسین مرادی، دو دانشجوی نخبه زندانی، در سومین سالگرد بازداشتشان در پیامی از زندان تأکید کردند که به «تحقق ایران آزاد» یقین دارند.

در پیامی که علی یونسی و امیرحسین مرادی از طریق تلفن زندان اعلام کردند، با یادآوری بازداشت‌شان در روز ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ به همراه «ضرب و شتم»، تأکید کردند که بیش از دو سال را در سلول انفرادی گذراندند و در سومین سال به بند عمومی زندان منتقل شدند.

این دو دانشجوی زندانی اعلام کردند: «مانند تمام جوانانی که در خیابان‌ها کشته شدند، آرزویی جز آزادی ایران نداریم.»

آنها افزودند: «ما در پس رنج‌ها و سختی‌های این سالیان، به فرا رسیدن لحظه‌های شادی حقیقی، به طلوع صبح زیبای آزادی و به تحقق ایران آزاد یقین داریم.»

امیرحسین مرادی دانشجوی رشته فیزیک و برنده مدال نقره المپیاد نجوم کشوری است و علی یونسی دانشجوی مهندسی کامپیوتر و برنده مدال نقره المپیاد نجوم کشوری و طلای المپیاد جهانی نجوم است.

این دو دانشجوی نخبه دانشگاه صنعتی شریف پس از بازداشت در ۲۲ فروردین ۱۳۹۹، هر یک توسط دادگاه انقلاب اسلامی به ۱۶ سال زندان محکوم شدند که ۱۰ سال آن اجرایی است.

نهادهای حقوق بشری بین‌المللی بارها نسبت به ادامه بازداشت این دو دانشجو و فشارها بر آنها برای گرفتن اعتراف اجباری واکنش نشان داده‌اند.

امیرحسین مرادی و علی یونسی در ۱۶ آذر به مناسبت روز دانشجو در پیامی از زندان گفته بودند که ایمان دارند «لحظه دیدار نزدیک است.»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...