پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » حماسه ایرانیان آزادیخواه در بروکسل با درخواست افزوده شدن سپاه به فهرست تروریستی اتحادیه اروپا

حماسه ایرانیان آزادیخواه در بروکسل با درخواست افزوده شدن سپاه به فهرست تروریستی اتحادیه اروپا

گروه زیادی از ایرانیان خارج از کشور روز دوشنبه یکم اسفند با شرکت در تظاهراتی در بروکسل، قرار گرفتن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی اتحادیه اروپا را خواستار شده‌اند.

چهره‌هایی از جمله حامد اسماعیلیون سخنگوی انجمن خانواده‌های پرواز پی‌اس۷۵۲، مسیح علینژاد روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر، علیرضا آخوندی عضو ایرانی‌تبار پارلمان سوئد، سعید بشیرتاش فعال سیاسی، و دریا صفایی عضو ایرانی‌تبار پارلمان بلژیک، دست در دست هم در این راهپیمایی حضور دارند.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی ضد جمهوری اسلامی، شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای» می‌دهند و عده‌ای از آنان، ماکت بزرگی از هواپیمای ساقط‌شده با شلیک موشک‌های سپاه پاسداران را به عنوان نمادی از جنایت‌های آن در دست دارند.

حاضران در راهپیمایی بروکسل اغلب پرچم‌های مزین به نشان شیر و خورشید در دست دارند و با پلاکاردهایی تصویر قربانیان نقض حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی در ایران را یادآوری می‌کنند.

برخی کاربران در رسانه‌های اجتماعی، جمعیت حاضر در این تجمع را به گردهمایی برلین در ماه‌های گذشته تشبیه کرده‌اند.

گروهی از شرکت‌کنندگان این راهپیمایی گسترده، از شهرهای دیگر اروپا به بروکسل سفر کرده‌اند.

ویدئوی زیر، شماری از ایرانیان ساکن هامبورگ را نشان می‌دهد که حین سفر به بروکسل، در اتوبوس ترانه «برای» شروین حاجی‌پور را هم‌خوانی می‌کنند؛ آهنگی که به سرود ویژه اعتراضات سراسری ایران تبدیل شده است.

در یک اتوبوس دیگر که از برلین به سمت بروکسل، محل برگزاری راهپیمایی علیه جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌رود، ایرانیان تصاویری از کشته‌شدگان اعتراضات و معترضان اعدام‌شده را در دست دارند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...