پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » حمایت ۳۵۰ فعال مدنی از درخواست موسوی برای گذر از جمهوری اسلامی: «جامعه از اصلاح» مایوس شده است

حمایت ۳۵۰ فعال مدنی از درخواست موسوی برای گذر از جمهوری اسلامی: «جامعه از اصلاح» مایوس شده است

بیش از ۳۵۰ فعال سیاسی و مدنی روز یکشنبه ٢٣ بهمن‌ماه با انتشار بیانیه‌ای مشترک، حمایت خود را از برنامه «سه مرحله‌ای میرحسین موسوی برای گذار دموکراتیک» اعلام کردند.

امضاکنندگان بیانیه ضمن اشاره‌ای کوتاه به تاریخچه جمهوری اسلامی از جمله «آغاز پر خشونت دهه ۶۰، فضای تنفسی پس از جنگ و دوره گشایش اقتصادی برای خودی‌ها، فصل امید به اصلاحات، دهه غارت منابع و تهدید منافع ملی با شعار مهرورزی، دوره عدم اعتدال و بی‌تدبیری، و نهایتا یک ساحتی شدن ارکان حکومت» تصریح کرده‌اند با توجه به «بیداری اجتماعی کنونی» و «یاس جامعه از اصلاح در چارچوب ساختار» ملت ایران باید سرنوشت خود را رقم بزند.

آنها در ادامه با اشاره به گذشت بیش از ١٢ سال از حبس خانگی میرحسین موسوی، حمایت خود از برنامه سرمرحله‌ای وی یعنی برگزاری همه‌پرسی با موضوع ضرورت تغییر یا تدوین قانون اساسی جدید، تشکیل مجلس موسسان مرکب از نمایندگان واقعی ملت، و همه‌پرسی بر سر متن مصوب مجلس موسسان را اعلام کرده‌اند.

پیشتر نیز فائزه هاشمی رفسنجانی، مصطفی تاج‌زاده، امیرسالار داودی، حسین رزاق، مهدی محمودیان، سعید مدنی، و مصطفی نیلی که در زندان به سر می‌برند، در بیانیه‌ای مشترک از پیشنهاد میرحسین موسوی برای گذر از «نظم موجود» حمایت کرده بودند.

میرحسین هفته گذشته در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه شعار سیزده سال قبلش که «اجرای بدون تنازل قانون اساسی» بود دیگر کارساز نیست، ایران را نیازمند و مهیای تحولی «بنیادین» دانست.

هاشم آغاجری، حمید آصفی، مهران براتی، نوشین احمدی‌خراسانی، صدیقه وسمقی، ماشاالله شمس‌الواعظین و سیدعلیرضا حسینی‌بهشتی از جمله امضاکنندگان بیانیه هستند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...