پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » حامد اسماعیلیون: در کنار هم بایستیم، ترس تجزیه ایران را کنار بگذاریم، این‌ ترس‌ها واقعیت ندارند

حامد اسماعیلیون: در کنار هم بایستیم، ترس تجزیه ایران را کنار بگذاریم، این‌ ترس‌ها واقعیت ندارند

حامد اسماعیلیون سخنگوی انجمن خانواده‌های جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی با دعوت به اتحاد میان مخالفان جمهوری اسلامی و توافق بر سر حداقل‌ها در متنی نوشت: «در کنار هم بایستیم. خوف استبداد در آینده را از خود دور کنیم. ترس تجزیه ایران را از کنار بگذاریم. این‌ ترس‌ها واقعیت ندارند.»

اسماعیلیون در این متن با اشاره به خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی تاکید کرد: «از مشروطه تا امروز راه درازی آمده‌ایم و این سال، می‌تواند سالِ مهمی باشد تا بچه‌های ایران روزی در سایه‌ ایرانی آزاد، دموکراتیک و سکولار بزرگ شوند.»

او افزود: «بر سر حداقل‌ها توافق کنیم و چاله‌ دفن این جنازه‌ پوسیده را بکنیم. تندیس پوشالی را بر زمین بیندازیم و ایران را در برابر اسلام سیاسی به پیروزی برسانیم. شدنی‌ست.»

در جریان خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی، معترضان در سراسر ایران شعار اتحاد سر دادند و بر همبستگی خود تاکید کردند.

اسماعیلیون همچنین با اشاره به گروه‌های مختلف اپوزیسیون جمهوری اسلامی نوشت: «ما همه می‌دانیم چه می‌خواهیم و همه می‌دانیم چه نمی‌خواهیم. ما بسیاری از اشتباهات را تکرار نخواهیم کرد اگر فقط به جنگیدن با دشمن مشترک فکر کنیم.»

او خطاب به مخالفان جمهوری اسلامی اضافه کرد: «امروز روز منازعه با یکدیگر نیست. ما ناگزیریم در کنار هم بایستیم. راه دیگری نداریم. با ناسزا و جنگیدن با یکدیگر به مقصود نمی‌رسیم. ما زیباترین بچه‌های جهان را در خاک گذاشته‌ایم و باید به آن‌ها وفادار بمانیم.»

این چهره مخالف جمهوری اسلامی تاکید کرد: «اگر جمهوری‌خواهیم، اگر پادشاهی‌خواه، اگر از اقلیت‌ها هستیم اگر از اقوام، اگر از مهاجرین هستیم و اگر از ماندگان در وطن، اگر راست و اگر چپ، اگر نویسنده اگر معلم، اگر هنرپیشه اگر ورزشکار، اگر متدین اگر بی‌خدا، همه نیک می‌دانیم که جمهوری اسلامی برای ما زمین سوخته‌ای باقی گذاشته است و هزاران جنازه که در خاک کرده‌ایم. بسیاری از اشتباهات گذشته تکرار نخواهد شد اگر منازعات سیاسی را به بعد از سرنگون کردن ماتَرَکِ ابلیس واگذاریم.»

او همچنین با برشمردن ظلم‌های متعدد جمهوری اسلامی به مردم و همچنین کشتارهای مختلف طی بیش از چهار دهه اخیر در ایران، نوشت که مردم ایران اکنون فقط خواستار سرنگونی جمهوری اسلامی هستند.

اسماعیلیون با اشاره به جرقه خیزش علیه جمهوری اسلامی که همان جان باختن مهسا امینی بود، گفت: «دیگر کسی نمی‌گفت منتظر نظریه‌ی پزشکی قانونی بمانیم. دیگر کسی نمی‌گفت ممکن است دادگاه‌شان عادلانه باشد. همه می‌گفتند باید بروند. همه می‌گفتند به جان آمده‌ایم، باید بروند‌.»

او تاکید کرد: «کنار هم بمانیم تا سال ۴۵‌ام به عنوان سال پایانیِ این حکومت منحوس در تاریخ بماند.»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...