پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » گزارش خبرگزاریهای بین‌المللی در ارتباط با حمله پهپادی به تأسیسات دفاعی در اصفهان

گزارش خبرگزاریهای بین‌المللی در ارتباط با حمله پهپادی به تأسیسات دفاعی در اصفهان

به‌دنبال حمله پهپادی شنبه شب به مراکز وزارت دفاع رژیم در اصفهان و وقوع چند انفجار مهیب خبرگزاری آسوشیتدپرس روز ۹بهمن در گزارشی نوشت: رژیم ایران می‌گوید حمله پهپادی تأسیسات دفاعی در اصفهان را هدف قرار داده است.

مقام‌های رژیم اوایل روز یکشنبه گفتند، پهپادهای حامل بمب، یک کارخانه دفاعی ایران در شهر مرکزی اصفهان را هدف قرار دادند و در بحبوحه تشدید تنشهای منطقه‌یی و بین‌المللی که جمهوری اسلامی را فراگرفته، خسارتهایی به این مجتمع وارد کردند.

آسوشیتدپرش نوشت: وزارت دفاع رژیم ایران هیچ اطلاعاتی درباره این‌که چه کسی مظنون به انجام این حمله است، ارائه نکرد. … جزئیات کمی از حمله اصفهان که حوالی ساعت ۲۳.۳۰ شنبه رخ داده، وجود دارد. در بیانیه وزارت دفاع آمده است که سه هواپیمای بدون سرنشین به سوی تأسیسات رفته‌اند که دو فروند از آنها با موفقیت سرنگون شدند. وزارتخانه گفت که ظاهراً سومی از آن عبور کرده و به ساختمان برخورد کرده و باعث آسیب جزیی به سقف آن شده و کسی زخمی نشده است…

تلویزیون دولتی رژیم به‌طور جداگانه اعلام کرد که آتش‌سوزی در یک پالایشگاه نفت در یک منطقه صنعتی در نزدیکی شهر تبریز در شمال غربی این کشور رخ داده است. گفته می‌شود که علت آن هنوز مشخص نیست، زیرا تصاویری از تلاش آتش‌نشانان برای خاموش کردن آتش نشان داده شده است. تبریز در ۵۲۰ کیلومتری شمال غربی تهران قرار دارد… .

توئیتر یورو میدان پرس [مانیتور اخبار اوکراین]، در همین رابطه نوشت:
پهپادهای کامیکازی به کارخانه تولید مهمات و پهپاد در اصفهان، ایران اصابت کردند.
انفجار در سراسر کشور گزارش‌شده است. به نظر می‌رسد ایران به این زودیها نمی‌تواند پهپادهای کامیکازی را به روسیه تحویل دهد.

خبرگزاری فرانسه روز یکشنبه ۹بهمن به بیانیه رژیم آخوندی درباره حمله پهپادی به مراکز وزارت دفاع رژیم در اصفهان نوشت: ایران می‌گوید حمله هواپیماهای بدون سرنشین به سایت نظامی را دفع کرده است.

خبرگزاری فرانسه افزود: اعلام این حمله در شرایط پرتنشی در ایران صورت می‌گیرد که با اعتراضات به‌قتل مهسا امینی در ماه سپتامبر، تنشها بر سر برنامه هسته‌یی این کشور و اتهامات برخی کشورها مبنی بر این‌که تهران هواپیماهای بدون سرنشین به روسیه برای جنگ اوکراین ارائه کرده، منتشر شده است. این وزارتخانه گفت که یکی از پهپادها توسط سیستم دفاع ضدهوایی سایت منهدم و دو پهپاد دیگر منفجر شدند. محمدرضا جان نثاری معاون استاندار اصفهان نیز در تلویزیون گفت علت این حادثه در دست بررسی است. ایران چندین سایت تحقیقاتی هسته‌یی شناخته شده در منطقه از جمله یک کارخانه تبدیل اورانیوم دارد…

خبرگزاری رویترز با انعکاس این خبر نوشت: رسانه‌های دولتی گزارش دادند که رژیم ایران حمله پهپادی به سایت نظامی را خنثی کرد
رسانه دولتی روز یکشنبه به‌نقل از وزارت دفاع گزارش داد که یک انفجار مهیب در یک کارخانه نظامی در شهر مرکزی ایران، اصفهان، ناشی از حمله ناموفق پهپاد بوده است.
این وزارتخانه در بیانیه‌یی که توسط خبرگزاری دولتی ایرنا منتشر شد، اعلام کرد، یکی از (پهپادها) مورد اصابت پدافند هوایی قرار گرفت و دو فروند دیگر در تله‌های پدافندی گرفتار و منفجر شدند. خوشبختانه این حمله ناموفق تلفات جانی نداشت و خسارت جزیی به سقف کارگاه وارد شد.
خبرگزاریهای ایران از انفجاری شدیدی خبر داده و ویدئویی را منتشر کردند که در آن یک لحظه نور در کارخانه‌ای که گفته می‌شود یک کارخانه مهمات بوده و فیلمی از خودروهای اورژانس و ماشینهای آتش‌نشانی در خارج از کارخانه را نشان می‌دهد… .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...