پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » نیویورک تایمز: حمله به تأسیسات نظامی اصفهان احتمالاً از داخل ایران نیز سازماندهی شده است

نیویورک تایمز: حمله به تأسیسات نظامی اصفهان احتمالاً از داخل ایران نیز سازماندهی شده است

به‌دنبال حمله پهپادی شنبه شب به مراکز وزارت دفاع رژیم در اصفهان و وقوع چند انفجارهای مهیب، نیویورک تایمز در گزارشی نوشت: حمله پهپادهای کوادکوپتر که گمان می‌رود که از داخل ایران بلند شده‌اند. منشا پهپادهای دخیل در حمله هنوز مشخص نیست، اما به دلیل دوری اصفهان از مرزهای بین‌المللی ایران، این حمله احتمالاً از داخل ایران نیز سازماندهی شده است.

نیویورک تایمز افزود: دولت نگفت چه کسی پشت این حمله بود، اما برخی از کانال‌های تلگرامی وابسته به سپاه پاسداران انگشت اتهام را به سوی اسراییل نشانه رفتند.
وزارت دفاع رژیم اعلام کرد که حمله روز شنبه به یکی از مراکز مهمات خود در شهر مرکزی اصفهان را با سرنگونی سه پهپاد خنثی کرده است.
تصاویر ویدئویی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی توسط شاهدان، انفجار مهیبی را در آسمان شب بالای تأسیسات نظامی، که در یکی از جاده‌های اصلی شمال اصفهان است، نشان می‌دهد. مردی که در کنار جاده ایستاده و در جریان ترافیک در جریان است، در ویدیو شنیده می‌شود که می‌گوید موشکهای ضدهوایی قبل از شنیدن صدای انفجار شلیک شده‌اند. او درباره هدف گفت: «این یک پهپاد است، این یک پهپاد است.
نیویورک تایمز افزود: در زمان تصدی نخست‌وزیر نفتالی بنت، اسراییل هم‌چنین شروع به هدف قرار دادن مقامات دفاعی و نظامی و زیرساختهای کلیدی ایران کرد. بنت آن را دکترین اختاپوس حمله به داخل ایران برای آسیب رساندن به ظرفیت این کشور برای تسلیح شبه‌نظامیان نیابتی در منطقه متخاصم با اسرائیل خواند.
اگر اسراییل پشت حمله روز شنبه بوده باشد، این اولین عملیات مخفی شناخته شده در ایران است که به دستور بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر، از زمان بازگشت او به قدرت در ماه گذشته، در ایران صادر شد. هم‌چنین نشان می‌دهد که او به سیاست سلف خود برای گسترش فهرست هدف در داخل ایران ادامه خواهد داد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...