پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » نامه ۱۸ تن از زنان زندانی سیاسی در اوین: اعدام باید متوقف شود

نامه ۱۸ تن از زنان زندانی سیاسی در اوین: اعدام باید متوقف شود

۱۸ زن زندانی در نامه‌ای از داخل زندان نوشته‌اند که به احکام اعدام معترضند و برای نشان دادن اعتراضشان روز دوشنبه ۲۱ آذر در دفتر افسر نگهبانی بند زنان زندان اوین تحصن کرده و شعار و سرود می‌خوانند.

متن نامه زندانیان سیاسی به شرح زیر است:

ما مردم آزادی‌خواه و برابری‌طلب ایران در ماه‌های اخیر برای سرنگونی رژیم دیکتاتوری جمهوری اسلامی هم‌پیمان شده ایم. ما در شهرها، روستاها، خیابان‌ها و خانه‌های‌مان، در داخل و خارج از کشور به‌پاخاسته‌ایم.

سرکوب‌های وحشیانه و گسترده حکومت در سراسر کشور موجب پراکنده شدن اعتراضات قدرتمند خیابانی در روزهای اخیر شده و حکومت به جای عقب‌نشینی از کشتار خیابانی و سرکوب، قدمی پیشتر نهاده و اعدام را برای ایجاد ارعاب آغاز کرده است. اعدام کسانی که شانه به شانه‌ی هم در خیابان‌ها ایستاده بودند.


اعدام محسن شکاری به عنوان یک معترض خیابانی جنایتی آشکار بود که جهان را به حیرت واداشت.
به پاس عهد و پیمان در قلب‌های‌مان، به پاس دست‌های گرم در دست هم گذاشته‌مان، به پاس فریاد برخاسته از سینه‌های‌مان، به بغض نشکسته در گلوی‌مان، تنهای‌شان نگذاریم و برای نجات جان به‌پاخاستگان در بند و توقف چرخه‌ی قتل حکومتی به‌پا خیزیم.

برای پاره کردن ریسمان دور گلوی جوانان‌مان و برای درهم شکستن چوبه‌های برافراشته مرگ به‌پا خیزیم.
راه دیگری وجود ندارد!


این بار خیابان‌های شهر را با فریاد “اعدام را متوقف کنید” تسخیر کنیم و اعتصابات را با قدرت و فراگیری بیشتر ادامه دهیم.


ما نیز در کنار شما، گرچه در زندان، همراهی خود را با “خیابان” که به حکم اسارت از آن محروم مانده‌ایم اعلام کرده و برای اعلام مخالفت خود با اعدام در دفتر افسر نگهبان بند زنان زندان اوین در ۲۱ آذرماه با خواندن سرود و سر دادن شعار تحصن می‌کنیم.


اسامی امضاءکنندگان به ترتیت حروف الفبا بر اساس نام‌خانوادگی:

گلرخایرایی، فریبآسدی، النازاسلامی، نسرینجوادی، زهرهداوری، زهرهزیوری، زهرهسرو، زهراصفایی، گلارهعباسی، مرضیهفارسی، سپیدهقلیان، صباکردافشاری، عسلمحمدی، نرگسمحمدی، فرنگیسمظلوم، پرستومعینی، پورانناظمی، بهارههدایت».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...