پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » نگرانی در مورد شرایط جسمی حسین رونقی؛ ماموران در مقابل بیمارستان دی به سوی مردم تیراندازی کردند

نگرانی در مورد شرایط جسمی حسین رونقی؛ ماموران در مقابل بیمارستان دی به سوی مردم تیراندازی کردند

حسین رونقی، فعال سیاسی، که به‌دلیل اعتصاب غذای تَر در زندان از لحاظ جسمی در وضعیت وخیمی به سر می‌برد، بر اساس گزارش‌های رسیده، قرار بود روز شنبه ۲۲ آبان به بیمارستان «دی» منتقل شود ولی برادرش می‌گوید که او را به این بیمارستان نبرده‌اند.

گزارش‌های دریافتی حاکی است که گروهی از مردم نیز در واکنش به شرایط نگران‌کننده او، مقابل بیمارستان دی تجمع کرده‌اند و در همراهی با حسین رونقی شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.

ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که ماموران برای متفرق کردن افراد تجمع کرده در مقابل این بمارستان اقدام به تیراندازی و شلیک گاز اشک‌آور می‌کنند.

حسن رونقی، برادر حسین، شامگاه یکشنبه در توئیتی نوشت که قرار بود امروز «حسین را به بیمارستان دی ببرند. آمبولانس راه افتاده و مادر و پدرم هم دنبالش بودند که آمبولانس از دیدشان گم می‌شود».

او افزوده است: «مادر و پدرم تا الان منتظر بودند ولی حسین را به بیمارستان نیاوردند معلوم نیست حسین را کجا برده‌اند و جان حسین در خطر است».

تصاویری هم از حضور احمد رونقی، پدر حسین، در بیمارستان دی منتشر شده است که نگران وضعیت پسرش است. احمد رونقی که روزها برای کسب خبر در مورد وضعیت پسرش به مقابل زندان اوین می‌رفت، بر اساس گزارش‌ها، هفته پیش در آن‌جا «سکته» کرده بود که در نتیجه چند روز در بیمارستان بستری شد.

حسن رونقی روز شنبه هم نوشته بود که «دادستان دادسرای اوین و مسئولان زندان و ماموران امنیتی قصد جان حسین را دارند».

او ضمن تایید خبر قصد برادرش برای اعتصاب خشک گفته بود که با وجود تشنج چندباره، افت شدید فشار و کاهش سطح هوشیاری، مسئولان زندان اوین از آزادی حسین خودداری می‌کنند.

این ممانعت در حالی صورت می‌گیرد که به گفته آقای رونقی، پزشکی قانونی پیشتر رای به «عدم تحمل کیفری» برادرش داده بود.

حسن رونقی در ادامه «قوه قضائیه، وزارت اطلاعات، سازمان زندان‌ها، دادستان دادسرای اوین و بیت رهبری» را مسئول هرگونه اتفاقی در مورد برادرش اعلام کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...