پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » گزارش گاردین در ارتباط با قیام ملی مردم ایران: اعتراض‌ها در ایران هشداری جدی به یک «رژیم مستبد و ورشکسته» است

گزارش گاردین در ارتباط با قیام ملی مردم ایران: اعتراض‌ها در ایران هشداری جدی به یک «رژیم مستبد و ورشکسته» است

همزمان با گسترش قیام ملی مردم ایران و همبستگی جهانی با معترضان، روزنامه بریتانیایی «گاردین» این اعتراض‌ها را هشداری جدی و «احتمالاً آخرین فرصت» برای رژیم جمهوری اسلامی دانست.

گاردین در سرمقاله روز یکشنبه سوم مهرماه (۲۵ سپتامبر) با انتشار تصاویری از اعتراضات خیابانی مردم ایران علیه رژیم جمهوری اسلامی که در پی اعتراض به کشته‌شدن مهسا‌ امینی در بازداشتگاه گشت ارشاد شعله‌ور شد نوشت: این تظاهرات هشداری جدی و احتمالاً آخرین فرصت برای یک «رژیم مستبد و ورشکسته اخلاقی» است که به خواست معترضان گوش فرادهد.

گاردین در این گزارش واکنش مقامات رژیم جمهوری اسلامی به کشته‌شدن مهسا‌ امینی را آشنا خواند و مقامات رژیم را به پنهان کاری و دروغگویی متهم کرد.

روزنامه پرتیراژ چاپ بریتانیا، با اشاره به جنبش سبز که در خرداد ۸۸ و پس از جنجال انتخاباتی در ایران شکل گرفت، اعتراضات پیش رو در ایران را متفاوت از گذشته عنوان و رشادت زنان جوان در مقابله با نیرو‌های سرکوبگر را الهام بخش توصیف کرد .

در بخش دیگری از این مقاله به رفتار‌های دوگانه ابراهیم رئیسی، در خصوص حقوق بشر اشاره شده است.

گاردین با اشاره به وضعیت جسمانی علی خامنه‌ای رهبر ۸۳ ساله جمهوری اسلامی نوشت: تغییر در راه است و اکنون زمان خوبی برای بازنگری در آینده ایران در داخل و جهان خواهد بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...