پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » جاسوس رژیم جمهوری اسلامی در خانه بنی گانتز، به سه سال زندان محکوم شد

جاسوس رژیم جمهوری اسلامی در خانه بنی گانتز، به سه سال زندان محکوم شد

خدمتکار پیشین وزیر دفاع اسرائیل که پیش‌تر به جاسوسی برای جمهوری اسلامی متهم شده بود روز سه‌شنبه با حکم دادگاهی در اسرائیل به تحمل مجازات زندان محکوم شد.

این خدمتکار مرد به سه سال مجازات زندان از سوی دادگاه شهر «لُد» در اسرائیل، به جرم تلاش برای همکاری و دادن اطلاعات به گروهی هکری بنام «سایه سیاه» محکوم شده است.

به‌گزارش یورونیوز: این خدمتکار ۳۸ ساله که «عمری گورن گوروچوفسکی» نام دارد پیش‌تر تحت بازجویی سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل(شین بت) قرار گرفته و برایش کیفرخواست صادر شده بود.

بر اساس کیفرخواستی که نوامبر سال گذشته میلادی علیه «عمری گورن گوروچوفسکی» صادر شد، وی با هویت جعلی از طریق تلگرام با گروه هکری «سایه سیاه» در ارتباط بوده و به آنها گوشزد کرده که برای وزیر دفاع اسرائیل کار می‌کند.

او خواستار دریافت پول برای انتقال اطلاعات شده و در مرحله بعد برای اثبات مقاصد خود، عکس‌هایی از وسائل موجود در خانه وزیر دفاع اسرائیل را برای نماینده گروه «سایه سیاه» فرستاده بود.

دادگاه رسیدگی به پرونده خدمتکار سابق وزیر دفاع اسرائیل سرانجام با موافقت دادستان‌ها اتهام جاسوسی علیه او را لغو کرد و به دلیل تلاش برای همکاری اطلاعاتی با گروه هکری یاد شده وی را مستحق تحمل سه سال زندان دانست.

تایمز اسرائيل آورده است که وکلای فرد متهم پس از جلسه روز سه‌شنبه دادگاه به خبرنگاران گفتند که موکل آنها جاسوس نیست و ماجرا به یک رسوایی جاسوسی ارتباط پیدا نمی‌کند.

آنها سپس تاکید کردند که پرونده مربوط به مردی است که درگیر بدهی شده و سپس یک نقص اطلاعاتی را شناسایی کرده است.

«عمری گورن گوروچوفسکی» به بازرسان گفته است که قصد داشته هکرها را فریب دهد تا بدون ارائه هیچ اطلاعاتی از آنها پول دریافت کند.

به گزارش اورشلیم پست این نخستین بار نیست که وزیر دفاع اسرائیل هدف عملیات اطلاعاتی از سوی عوامل خارجی قرار می‌گیرد. در همین راستا به هک شدن تلفن همراه بنی گانتس در مارس سال ۲۰۱۹ اشاره می‌کند و یادآور می‌شود که این حمله سایبری احتمالا توسط عواملی مرتبط با جمهوری اسلامی صورت گرفته بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...