پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » درخواست جمهوری‌خواهان از بایدن برای محکوم کردن «تبانی معاون رئیس‌جمهور آرژانتین با رژیم آخوندی»

درخواست جمهوری‌خواهان از بایدن برای محکوم کردن «تبانی معاون رئیس‌جمهور آرژانتین با رژیم آخوندی»

جمهوری‌خواهان در کمیته روابط خارجی کنگره روز شنبه ۵شهریور از بایدن خواستند که موضوع مربوط به تبانی معاون وزیر دفاع آرژانتین با رژیم آخوندی را محکوم کند.

مک کال نماینده جمهوریخواه از ایالات تگزاس در صفحه توئیتر خود نوشت: از بایدن می‌خواهم موضوع مربوط به تبانی معاون رئیس‌جمهور آرژانتین با رژیم جمهوری اسلامی را محکوم کند.

این نماینده جمهوریخواه کنگره افزود: عمیقاً نسبت به تهدیدهای آلبرتو فرناندز رئیس جمهور آرژانتین علیه دادستانی که در حال تحقیق درباره تبانی معاون رئیس‌جمهور آرژانتین کریستینا کیرشنر با رژیم جمهوری اسلامی است، نگران هستم. من از دولت بایدن می‌خواهم که فوراً این رفتار را محکوم کند.

سناتور تد کروز نیز روز جمعه ۴شهریورماه با ارسال نامه‌یی به‌وزیر خارجه آمریکا خواهان اعمال تحریم‌های الزام‌آور علیه کریستینا فرناندز معاون رئیس‌جمهور آرژانتین شد.
وی افزود: او عمیقاً در قتل آلبرتو نیسمان، دادستان ویژه آرژانتین نقش دارد.

در نامه تد کروز به‌آنتونی بلینکن آمده است: آلبرتو نیسمان دادستان آرژانتین طبعاً ثابت می‌کرد که کریستینا فرناندز با رژیم جمهوری اسلامی تبانی کرد تا نقش این رژیم را در بمب‌گذاری آرژانتین را بپوشاند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...