پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » سنتکام درباره درگیری چهارشنبه‌ شب با شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم جمهوری اسلامی در سوریه، بیانیه صادر کرد

سنتکام درباره درگیری چهارشنبه‌ شب با شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم جمهوری اسلامی در سوریه، بیانیه صادر کرد

به گزارش بخش فارسی صدای آمریکا چهارشنبه شب به وقت محلی، شبه‌نظامیان نیابتی وابسته به جمهوری اسلامی به یکی از پایگاه‌های نیروهای آمریکایی در نزدیک میدان گازی «کونوکو» در شرق سوریه حمله راکتی کردند.

در همین رابطه سنتکام ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا بیانیه‌ای منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است: «نیروهای آمریکایی امروز چهارشنبه به حملات موشکی به دو سایت در سوریه پاسخ دادند و سه وسیله نقلیه و تجهیزات مورد استفاده برای پرتاب برخی از موشک ها را منهدم کردند.»

ارزیابی‌های اولیه نشان می‌دهد که در جریان این حملات، دو یا سه ستیزه‌جوی تحت حمایت رژیم جمهوری اسلامی که یکی از این حملات را انجام دادند، کشته شده‌اند .

در بیانیه سنتکام آمده است: حملات حدود ساعت ۷:۲۰ بعدازظهر به وقت محلی در سوریه آغاز شد و چندین موشک به محدوده سایت پشتیبانی ماموریت کونوکو در شمال شرق سوریه اصابت کرد و بقیه راکت‌ها به مجاورت سایت پشتیبانی ماموریت روستای سبز اصابت کردند.

بنا بر این گزارش، یکی از نیروهای آمریکایی در سایت پشتیبانی ماموریت کونوکو به دلیل جراحت جزئی تحت درمان قرار گرفت و به محل خدمت بازگشت. دو نفر دیگر به دلیل جراحات جزئی تحت مداوا هستند.

ژنرال کوریلا، فرمانده سنتکام گفت:«ما از نزدیک وضعیت را زیر نظر داشته و طیف کاملی از توانایی‌ها را برای کاهش تهدیدات در سراسر منطقه در اختیار داریم. ما به توانایی خود برای محافظت از نیروهای خود و شرکای ائتلاف در برابر آن اطمینان کامل داریم.»

در این حملات نیروهای آمریکایی از هلیکوپترهای تهاجمی برای پاسخ استفاده کردند.

سنتکام در پایان تصریح کرده است:«آمریکا به دنبال درگیری با رژیم جمهوری اسلامی نیست اما ما به اقدامات خود ادامه برای دفاع از منافع و جان شهروندانمان ادامه خواهیم داد.»

گفتنی است فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا سنتکام سه‌شنبه شب نیز به دستور جو بایدن در حملات هوایی دقیقی در دیرالزور سوریه، تاسیسات زیرساختی مورد استفاده‌ شبه‌نظامیان وابسته به سپاه تروریستی پاسداران را هدف قرار داد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...