پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » فرمانده ناوگان پنجم آمریکا: ایالات متحده آمریکا پیشرفته‌ترین ناوگان پهپادی در جهان را در خاورمیانه ایجاد خواهد کرد

فرمانده ناوگان پنجم آمریکا: ایالات متحده آمریکا پیشرفته‌ترین ناوگان پهپادی در جهان را در خاورمیانه ایجاد خواهد کرد

چارلز کوپر؛ فرمانده ناوگان پنجم ایالات متحده آمریکا خبر از ایجاد بزرگترین و پیشرفته‌ترین ناوگان پهپادی جهان با ۱۰۰سکو در خاورمیانه را داد.

وی که روز یکشنبه ۳۱مرداد در گفتگویی با روزنامه الأیام بحرین شرکت کرده بود با اشاره به این‌که بیش از ۹هزار قطعه سلاح در سال گذشته در منطقه ضبط شده که تمامی آنها از طرف رژیم جمهوری اسلامی برای شبه‌نظامیان حوثی ارسال شده بودند گفت که مقدار تسلیحات ضبط‌شده در سال گذشته، ۹برابر بیشتر از مقدار تسلیحات کشف‌شده در سال۲۰۲۰ بوده است.

وی در این گفتگو دلیل ایجاد این ناوگان جدید در خاورمیانه را «شناسایی و مقابله با هر گونه فعالیت‌های ضد ثبات و امنیت در گذرگاههای دریایی» اعلام کرد.

کوپر در ادامه این مصاحبه هم‌چنین اضافه کرد: این منطقه به‌دلیل تأمین انرژی و سوخت جهان از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده و نقش ما در اینجا تسهیل تجارت جهانی به‌ویژه از طریق حفظ امنیت سه گذرگاه دریایی مهم واقع در این منطقه است. چنین مأموریتی اهمیت همکاری کشورهای متحد در منطقه را آشکار می‌کند و در آینده کشورهای بیشتری به ائتلاف‌های منطقه‌یی جهت برقراری امنیت پایدار دریایی در خاورمیانه خواهند پیوست.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...