پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » کاخ سفید بدنبال اطلاعیه دادگستری آمریکا درباره توطئه طرح ترور جان بولتون، بیانیه صادر کرد: جمهوری اسلامی با عواقب شدیدی روبه‌رو خواهد شد

کاخ سفید بدنبال اطلاعیه دادگستری آمریکا درباره توطئه طرح ترور جان بولتون، بیانیه صادر کرد: جمهوری اسلامی با عواقب شدیدی روبه‌رو خواهد شد

به‌دنبال انتشار توطئه طرح ترور جان بولتون توسط وزارت دادگستری آمریکا، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به واکنش پیشین دولت جو بایدن در قبال چنین اقداماتی گفت که «دولت بایدن در حفاظت و دفاع از همه آمریکایی‌ها در برابر تهدیدات خشونت‌آمیز و تروریسم چشم‌پوشی نخواهد کرد.»

در این بیانیه با اشاره مستقیم به نام رژیم جمهوری اسلامی آمده است: امروز وزارت دادگستری اتهامات یک فرد وابسته به سپاه پاسداران را از طبقه‌بندی بودن خارج کرد. این سند اتهام، اتهامات مربوط به ادامه تلاشهای رژیم ایران برای انجام ترور جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی در خاک آمریکا را تشریح می‌کند.

ما قبلاً این را گفته‌ایم و باز هم خواهیم گفت: دولت بایدن در حمایت و دفاع از همه آمریکایی‌ها در برابر تهدیدات خشونت‌آمیز و تروریسم چشم‌پوشی نخواهد کرد. اگر رژیم جمهوری اسلامی به هر یک از شهروندان ما حمله کند، از جمله کسانی که به خدمت به ایالات متحده ادامه می‌دهند یا کسانی که قبلاً خدمت کرده‌اند، جمهوری اسلامی با عواقب شدیدی روبه‌رو خواهد شد. ما به استفاده از منابع کامل دولت ایالات متحده برای محافظت از آمریکاییها ادامه خواهیم داد.

ما از وزارت دادگستری و اداره تحقیقات فدرال به‌دلیل سخت‌کوشی و حرفه‌یی بودنشان در این موضوع قدردانی می‌کنیم.(بیانیه کاخ سفید ۱۹مرداد)

متیو جی. اولسن،‌ دستیار دادستان بخش امنیت ملی وزارت دادگستری آمریکا، با اشاره به تعهد وزارت متبوعش به حفظ جان و سلامت شهروندان کشور گفت: «این نخستین بار نیست که ما اقدامات بی‌شرمانه جمهوری ا سلامی برای انتقام‌گیری علیه افراد در خاک آمریکا را برملا می‌کنیم.»

او با «واضح» و «وحشتناک» دانستن شواهد و مستندات اتهامات مطروحه در این پرونده، بر ادامه تلاش «خستگی‌ناپذیر» برای افشا و مختل کردن این تلاش‌ها تاکید کرد و محافظت از شهروندان آمریکا و ساکنان ایالات متحده «در برابر دولت‌های متخاصم» را وظیفه وزارت دادگستری دانست.

این مقام وزارت دادگستری آمریکا همچنین گفت:‌«این‌گونه رفتارهای رژیم جمهوری اسلامی یا هر رژیم دیگری را تحمل نخواهیم کرد.»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...