پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» در آمریکا: آمریکا باید رژیم جمهوری اسلامی را برای صدور پهپاد به روسیه مجازات کند

«بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» در آمریکا: آمریکا باید رژیم جمهوری اسلامی را برای صدور پهپاد به روسیه مجازات کند

اندیشکده آمریکایی «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» جمعه ۷مرداد، در مقاله‌یی از دولت آمریکا خواست رژیم جمهوری اسلامی را که قصد دارد هواپیماهای بدون سرنشین به روسیه علیه ادامه تجاوز به اوکراین مورد استفاده قرار دهد، مجازات کند.

در این بیانیه آمده است فراتر از پیامدهای فوری انتقال پهپادهای رژیم جمهوری اسلامی به روسیه برای ادامه تجاوز نظامی به اوکراین، خود بیانگر نقض تحریم‌های تسلیحاتی علیه رژیم حاکم بر ایران را برجسته می‌کند.

این بیانیه می‌افزاید اهمیت این موضوع به این دلیل حائز اهمیت است که نادیده گرفتن نقض تحریم‌ها توسط جامعه بین‌الملل می‌تواند رژیم جمهوری اسلامی را تشویق به درخواست سامانه‌های پدافند موشکی S-۴۰۰ از روسیه کند.

«بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» تأکید می‌کند که اگر دولت آمریکا قید احیای توافق هسته‌یی با رژیم اسلامی را بزند و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که «برجام» را در سال۲۰۱۵ ممکن کرد را کنار بگذارد در آن صورت می‌تواند به‌طور یک‌جانبه با توسل به فرایند «اسنپ بک» یا بازگشت سریع تحریم‌ها، رژیم جمهوری اسلامی را برای صدور پهپاد به روسیه مورد مجازات قرار دهد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...