پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » لایحه جدید کنگره برای جلوگیری از ورود اعضای سپاه تروریستی پاسداران به آمریکا

لایحه جدید کنگره برای جلوگیری از ورود اعضای سپاه تروریستی پاسداران به آمریکا

قانونگذاران جمهوری‌خواه کنگره ایالات متحده لایحه‌ای ارائه کردند که اگر قانون شود، نهادهای امنیتی و مهاجرتی آمریکا را موظف می‌کند تا پیش از اعطای هیچ‌گونه امتیاز مهاجرتی به اتباع خارجی، از عدم ارتباط آنها با «رژیم جمهوری اسلامی و سازمان‌های تروریستی وابسته به آن مانند سپاه پاسداران» اطمینان حاصل کنند.

به گزارش «واشینگتن فری‌بیکن»، این لایحه را جیم بنکس، نماینده ایالت ایندیانا، به همراه چهارده نفر دیگر از اعضای «کمیته مطالعات جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان» کنگره ایالات متحده ارائه کرده‌اند.

این لایحه در واکنش به اصلاحیه اخیر دولت بایدن بر قانون مهاجرت برای تسهیل ورود اتباع خارجی مرتبط با گروه‌های تروریستی به آمریکا ارائه شد. بر اساس اصلاحیه جدید، اتباع خارجی که از گروه‌های تروریستی تحت تحریم آمریکا «حمایت مادی ناچیز» کرده‌اند، واجد شرایط دریافت «مزایای مهاجرت» هستند.

بنکس در این باره می‌گوید: «باز کردن مرزها به روی تروریست‌ها به معنی نقض تعهد دولت بایدن به قانون اساسی برای محافظت از کشور است. متأسفانه دموکرات‌های کنگره مماشات با رژیم جمهوری اسلامی را در صدر کار خویش قرار داده‌اند. این به معنای باز کردن دریچه ورود حامیان سپاه تروریستی پاسداران به ایالات متحده است.»

لایحه جمهوری‌خواهان، که «قانون حفاظت از آمریکا در برابر تروریست‌های سپاه پاسداران» نامیده شده، به دنبال این است تا روزنه‌های قانونی را برای ورود اعضای سپاه پاسداران به آمریکا مسدود کند. قانونگذاران می‌گویند این امر اهمیت ویژه‌ای دارد، چرا که رژیم جمهوری اسلامی و گروه‌های تروریستی وابسته آن به طور فعال برای ترور مقامات فعلی و پیشین دولت ایالات متحده توطئه می‌کنند.

بر اساس نسخه کامل این لایحه که به نظر «فری‌بیکن» رسیده، قانون جدید وزارت‌های خارجه و امنیت داخله ایالات متحده را موظف می‌کند تا در «فرم‌های درخواست ویزا، اقامت دائم و تابعیت» که به اتباع خارجی ارائه می‌کنند، صراحتا درباره وابستگی آنها یا عدم آن به رژیم جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران پرسش کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...