پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » گسترش اعتراضات شبانه به «شهر ری» در جنوب تهران

گسترش اعتراضات شبانه به «شهر ری» در جنوب تهران

اعتراض‌های سراسری در ایران پس از فروپاشی ساختمان «متروپل»، شب گذشته به «شهر ری» در جنوب تهران رسید و گزارش‌ها نشان می‌دهد که معترضان تهرانی نیز در برابر «تئاتر شهر» با بازماندگان کشته‌شدگان متروپل ابراز همدردی کردند.

در ویدیویی که از اعتراضات مردم شهر ری در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است، معترضان شعار «مرگ بر دیکتاتور» را سر می‌دهند.

اعتراضات در آبادان، خاستگاه این اعتراضات نیز شب گذشته ادامه داشت و در ادامه سرکوب و خشونت علیه معترضان، نیروهای امنیتی به سوی شهروندان آبادانی گاز اشک‌آور شلیک کردند.

شهروندان عرب کوی ملاشیه اهواز نیز با سر دادن شعارهایی با زبان عربی و «یزله» و پایکوبی در خیابان‌ها، ضمن اعلام همبستگی با مردم آبادان و اعتراض نسبت به فساد و عدم‌پاسخگویی مسئولان و محکوم کردن تبعیض سیستماتیک نظام علیه مردم عرب اهواز، شعارهای هویت‌طلبانه سردادند.

این اعتراض‌ها در شهر اندیمشک، دیگر شهر استان خوزستان نیز ادامه داشت و بر اساس ویدیوهای منتشرشده، معترضان شعار «خامنه‌ای قاتله، ولایتش باطله» سر دادند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد نیروهای امنیتی در دزفول و دیگر شهرهای استان خوزستان حضور سنگینی داشته تا از شکل‌گیری اعتراضات جلوگیری کنند. اینترنت نیز همچنان با اختلال مواجه بوده و دسترسی کاربران خوزستانی به آن با مشکل مواجه شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...