پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » سخنگوی پنتاگون: جمهوری اسلامی هم‌چنان یک بازیگر شرور در منطقه است

سخنگوی پنتاگون: جمهوری اسلامی هم‌چنان یک بازیگر شرور در منطقه است

جان کربی سخنگوی پنتاگون در بریفینگ این وزارت‌خانه که روز دوشنبه ۱۲اردیبهشت انجام شد گفت؛ «این وزارت‌خانه نسبت به این واقعیت که رژیم جمهوری اسلامی هم‌چنان یک بازیگر شرور در منطقه است ابهامی ندارد».

وی در این بریفینگ در پاسخ به سؤالی پیرامون نقش رژیم جمهوری اسلامی در اقدامات تروریستی در منطقه اضافه کرد «ما همواره به نیروهای حفاظتی‌مان در خارج کشور توجه داریم به‌خصوص در خاورمیانه و ما مرتباً آنرا بسته به نوع تهدید امنیتی تغییر می‌دهیم. بگذارید چند نکته را به شما بگویم بدون آن که وارد جزییات شوم و بخواهم وارد اطلاعات آن شوم. هیچکسی در این وزارت‌خانه نسبت به این واقعیت که ایران هم‌چنان یک بازیگر شرور در منطقه است ابهامی ندارد. هم‌چنان از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند هم‌چنان به توسعه برنامه موشکی ادامه می‌دهد به‌روشنی با وجود آن که در مذاکرات شرکت داشت به توسعه توانمندیهای اتمی ادامه می‌داد».

جان کربی در ادامه سخنان خود با تأکید بر نقش بی‌ثبات کننده رژیم جمهوری اسلامی در منطقه گفت «آنها برای کشتیرانی دردسر ایجاد می‌کنند و تهدیدی فزاینده برای حوزه دریایی اعمال می‌کنند. شما انتخاب کنید کارهای بسیاریست که رژیم حاکم بر ایران در مسیری شرورانه در منطقه خاورمیانه انجام می‌دهد و برای همین است که با این وجود این وزارت‌خانه هم‌چنان معتقد است که هیچ مشکلی در خاورمیانه با داشتن سلاح هسته‌یی رژیم ایران آسان‌تر حل نمی‌شود».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...