پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » رکورد جدید قطره چکانی نظام: جانباختن ۴۸۳ تن از مبتلایان وشناسایی سیزده هزار و ۷۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹

رکورد جدید قطره چکانی نظام: جانباختن ۴۸۳ تن از مبتلایان وشناسایی سیزده هزار و ۷۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹

دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: از ظهر دوشنبه ۳آذر تا ظهر امروز سه شنبه ۴آذر و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، سیزده هزار و ۷۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده که دو هزار و ۸۰۱ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۸۸۰ هزار و ۵۴۲ تن رسید.

وی در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت اخیر، ۴۸۳ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۴۵ هزار و ۷۳۸ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۶۱۷ هزار و ۷۱۵ تن بهبود یافته‌اند.

لاری افزود: ۵۸۲۴ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. (خبرگزاری تابناک ۴آذر)

مثبت شدن ۵۰ درصد نمونه های جدید کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از مثبت شدن ۵۰ درصد نمونه های جدید کرونا در استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار حکومتی مهر: امروز از ۴۵۸ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، حدود ۵۰ درصد نمونه ها مثبت شد.


یزدان پناه تصریح کرد: بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد با ۶۰ درصد، گچساران با ١٨ درصد، باشت با ٩ درصد، دنا با ٧ درصد و بقیه موارد در شهرستان های چرام و بهمئی بودند.
وی همچنین از افزایش شمار جان باختگان کرونا در استان به ۲۹۴ نفر خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته متأسفانه ۶ هم استانی بر اثر ابتلاء به ویروس کووید ۱۹ در شهرستان های گچساران، بویراحمد و چرام جان خود را از دست دادند.(خبرگزاری مهر ۴مهر)

افزایش مبتلایان به کرونا در استان فارس

همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز درباره افزایش مبتلایان به کرونا در استان فارس و بستری بودن حدود ۴۰۰تن در بخش ای سی یو گفت: آمار تعداد موارد بستری هم کماکان در استان (فارس) بالاست ما امروز ۲۳۸۲بیمار بستری داشتیم در بیمارستانهای مختلف استان که از این تعداد ۳۹۷بیمار در بخشهای آی.سی.یو به‌دلیل بدحال بودن بستری هستند.

ما در شب و روز گذشته هم شاهد فوت ۳۴نفر از هم استانی‌های عزیز مان بودیم. (تلویزیون شبکه فارس رژیم۴آذر)

قصه تلخ کرونا سوار بر موج بی‌توجهی ها می‌تازد، روایت این داستان از زبان کادر درمان غم‌انگیز تر است

یک پزشک: ما از اولی که کرونا شروع شد از روز اول ما درگیر کرونا شدیم و بعد هم با این وضعیت پیک‌سوم که خورده وضعیت مریضها خیلی زیاد شده است .

گزارشگر: آمار ابتلا و بستریهای کرونایی هم‌چنان قرمز هست بستری روزانه بیش از ۲۵۰بیمار کرونایی داریم.

مقام دانشگاه علوم پزشکی مشهد: تعداد بیماران بستری ما الآن ۱۲۷۰ تا است خب ممکن است ۴۰-۵۰ تا در روز کم و زیاد بشود و کسانی که متأسفانه در آی. سی. یو هستند و حال عمومی بد دارند نزدیک ۲۵۰ تا است این در سطح دانشگاه مشهد است خب در سطح استان تعداد بیماران ای سی یو حدود ۴۰۰ تا است و تعداد بیمار بستری نزدیک به ۲هزار تا است .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...