پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » بلومبرگ: ایران رکورد جدیدی را در زمینه ابتلای روزانه شهروندانش به ویروس کرونا ثبت کرد

بلومبرگ: ایران رکورد جدیدی را در زمینه ابتلای روزانه شهروندانش به ویروس کرونا ثبت کرد

خبرگزاری بلومبرگ آمریکا در گزارش جدید خود نوشته است: «ایران با اعلام شناسایی ۳۷۱۲مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا، رکورد جدیدی را در زمینه ابتلای روزانه شهروندانش به این ویروس ثبت کرد».

بلومبرگ روز سه‌شنبه یکم مهر نوشت: «بر اساس همین آمار، طی شبانه روز گذشته با مرگ ۱۷۸نفر دیگر از مبتلایان، تعداد جان‌باختگان بر اساس ویروس کرونا در ایران به ۲۴هزار و ۶۵۶نفر رسید. تعداد کل مبتلایان نیز به ۴۲۹هزار و ۱۹۳نفر رسید.
ایران از نظر همه‌گیری ویروس کرونا بدترین وضعیت را در خاورمیانه دارد.

این در حالی است که صحت آمار اعلام شده توسط رژیم ایران، به‌شدت مورد تردید است و بنا بر شواهد و مدارک موجود و تناقضات مشاهده شده در آمارهای ارائه شده نهادهای مختلف، می‌توان گفت که اطلاع‌رسانی درستی در مورد شمار واقعی مبتلایان و جان‌باختگان انجام نمی‌شود.

سازمان بهداشت جهانی و حتی مرکز پژوهش‌های مجلس رژیم اعلام کرده‌اند که آمار واقعی ابتلا و مرگ چند برابر آمار رسمی در ایران است. هم‌چنین، در ایران سانسور رسانه‌ای شدید اعمال می‌شود و رسانه‌ها حتی نمی‌توانند اظهارات مقامات مسئول در رابطه با زیر سؤال بردن آمار رسمی را هم منتشر کنند.

آمریکا بارها نسبت به پنهان‌کاری مقامات رژیم ایران هشدار داده است. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا فروردین امسال در بیانیه‌یی با عنوان «دروغ‌های خامنه‌ای درباره ویروس کرونا جان مردم را به خطر می اندازد» مطالبی را درباره دروغ‌گوییها و پنهان‌کاریهای رژیم ایران در رابطه با ویروس کرونا بیان کرد.

در روزهای گذشته ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت با اشاره به افزایش ناگهانی تعداد مبتلایان، این وضعیت را «انفجار کرونایی» نامیده و روز جمعه ۲۸شهریور با بیان این‌که دیگر رنگ بندی شهرها معنی ندارد گفت که کل کشور در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد. این در حالی است که وزارت بهداشت رژیم ایران، هم‌سو با محافظه‌کاران مذهبی، بر مراسم عزاداری محرم اصرار داشته است .

با وجود ابراز نگرانیهای مردم در فضای سایبری و هم‌چنین هشدار برخی کارشناسان، مقامات رژیم ایران بر برگزاری عمومی مراسم عزاداری محرم اصرار کردند و حتی حسن روحانی و معاون او اسحاق جهانگیری در اظهارنظرهایی، هر گونه محدودیت برای عزاداری محرم را رد کردند».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...