پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » واشنگتن فری‌بیکن: رژیم ایران درصدد جلوگیری از دسترسی بازرسان به سایتهای هسته‌یی است

واشنگتن فری‌بیکن: رژیم ایران درصدد جلوگیری از دسترسی بازرسان به سایتهای هسته‌یی است

واشنگتن فری‌بیکن روز پنجشنبه ۲۲آبان نوشت: «رژیم ایران درصدد جلوگیری از دسترسی بازرسان به سایتهای هسته‌یی این کشور است.»

فری‌بیکن افزود: «رژیم ایران پس از گزارش تازهٔ دیدبان هسته‌یی سازمان ملل متحد که نشان داد، تهران بیش از ۱۲برابر میزان مجاز در توافق هسته‌یی ۲۰۱۵ اورانیوم غنی شده انبار کرده است، دسترسی بازرسان هسته‌یی بین‌المللی به سایتهای این کشور را کاهش می‌دهد.

روز چهارشنبه مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: جمهوری اسلامی به کاهش دسترسی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) که وظیفه نظارت بر سایتهای هسته‌یی مورد مناقشه ایران را دارد، ادامه خواهد داد.

آژانس فقط مجاز به انجام اقدامات نظارتی خواهد بود که توانایی آژانس انرژی هسته‌یی برای مهار، پیشرفتهای هسته‌یی ایران را به‌شدت محدود می‌کند».

واشنگتن فری بیکن در ادامه نوشت: «این اقدام تنها چند روز پس از گزارش محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌یی مبنی بر این‌که رژیم ایران مقادیر زیادی اورانیوم غنی شده، ماده اصلی (تولید و تکثیر) تسلیحات هسته‌یی را انبار کرده است، صورت گرفت.

از زمان خارج شدن دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا از توافق هسته‌یی، ایران به‌طور پیوسته با نقض توافق هسته‌یی ذخایر اورانیوم این کشور را افزایش می‌دهد.

آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌یی به این نتیجه رسید که دلایل ایران برای تولید این مقدار اورانیوم معتبر نیست و همین امر باعث افزایش این سوءظن که تهران کار بر روی تسلیحات اتمی را از سر گرفته است، می‌شود».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...