پخش زنده
Home » بین المللی » امارات حمله به سفارت سعودی در لاهه را محکوم کرد

امارات حمله به سفارت سعودی در لاهه را محکوم کرد

وزارت خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات متحده عربی شامگاه پنج‌شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ ضمن تقبیح شدید تعرض به سفارت عربستان سعودی در شهر لاهه هلند، این گونه اقدامات جنایتکارانه را به شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام) وزارت خارجه و همکاری‌های بین‌المللی دولت امارات متحده ضمن محکومیت شدید تعرض بزدلانه به سفارت پادشاهی سعودی در لاهه هلند همچنین مخالفت دائم خود را با همه انواع خشونت که هدف به هم زدن امنیت و ثبات را دنبال کرده و با ارزش‌ها و اصول دین و انسانیت منافات دارد، اعلام کرد.

شایان ذکر است سفارت سعودی در هلند پنج‌شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ اعلام کرد که مقر آن در لاهه سحرگاه امروز مورد هدف گلوله‌های افرادی ناشناس قرار گرفت.

ماموران امنیتی سفارت بعد از این حادثه بلافاصله مراکز امنیتی هلند را در جریان قرار داده و سفارت سعودی در لاهه در محاصره نیروهای امنیتی در آمد و تمامی جاده‌های منتهی به سفارت بسته شد و تدابیر امنیتی، تشدید شد و دلایل و مدارک جنایی جمع‌آوری گردید.

بر اساس آخرین گزارش‌های خبرگزاری سعودی، «واس» به هیچ یک از کارمندان سفارت سعودی آسیبی وارد نیامد.

به گفته سفارت سعودی در لاهه، دولت پادشاهی عربی سعودی این تعرض بزدلانه را محکوم کرده و ضمن تشکر از مسئولان هلند در واکنش سریع به این حادثه، در انتظار روشن شدن جزئیات و نتایج آن و معرفی عوامل وقوع آن به پیشگاه عدالت است و از شهروندان سعودی مقیم در هلند می‌خواهد تا بالاترین میزان احتیاط و هوشیاری را داشته باشند و در صورت نیاز به کمک، بلافاصله با سفارت سعودی تماس بگیرند.

به گفته رسانه‌های داخلی هلند، ساختمان سفارت سعودی در لاهه هدف ۲۰ گلوله قرار گرفته است.

از سوی دیگر رئیس موسسه فراخوان اروپا این حادثه را «موضوعی خطرناک و حساس» توصیف کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

اگر هر کشور دیگری بخواهد به اتحادیه روسیه و بلاروس بپیوندد، ممکن است «سلاح‌های هسته‌ای برای همه وجود داشته باشد»

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس، دوشنبه ۸ خرداد گفت که اگر هر کشور دیگری بخواهد ...