پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » بلومبرگ: رژیم ایران یک جذام بین‌المللی باقی مانده است / رئیس جمهور آینده ایران احتمالا یک “سپاهی” است

بلومبرگ: رژیم ایران یک جذام بین‌المللی باقی مانده است / رئیس جمهور آینده ایران احتمالا یک “سپاهی” است

بلومبرگ روز سه‌شنبه ۲۲مهر در مطلبی درباره آینده رژیم ایران و بحران‌هایی که رژیم در آن گرفتار است نوشت: «رژیم ایران یک جذام بین‌المللی باقی مانده و ایرانیها بالکل ایمانشان را به رژیم از دست داده‌اند و برای خامنه‌ای دادن شانس به یک سپاهی برای حفظ میراثش برای ریاست‌جمهوری ممکن است منطقی‌ترین کار باشد».

بلومبرگ در این مطلب با عنوان “رئیس‌جمهور بعدی (رژیم) ایران ممکن است یک شخص نظامی باشد” افزود: «پیروزی کاندیدایی از سپاه پاسداران برای ریاست‌جمهوری در ایران یک گسست از سنت موجود خواهد بود. نشانه‌های اولیه حاکیست سرتیپ حسین دهقان کاندیدای جلودار است دو نفر دیگر پرویز فتاح و سعید محمد هستند که همه از سپاه پاسداران می‌باشند و فتاح در حال حاضر بنیاد مستضعفان را اداره می‌کند که توسط خامنه‌ای کنترل می‌شود. سعید محمد هم مؤسسه خاتم‌الانبیا را اداره می‌کند».

بلومبرگ در ادامه نوشت: «رسیدن یک فرد نظامی به ریاست‌جمهوری و آن هم از سپاه به کنترلهایی که بر سپاه بوده خاتمه می‌دهد و علاوه بر این خصومتها با آمریکا را عمیق‌تر می‌سازد که سپاه پاسداران را نامگذاری تروریستی کرده و خیلی از فرماندهان ارشدش مورد تحریم‌های آمریکا قرار دارند……خامنه‌ای از سپاه برای سرکوب نارضایتی‌ها در داخل و تهدید علیه دشمنان در خارج استفاده می‌کند».

بلومبرگ در ادامه افزود: «رئیسی که ریاست قوه قضاییه را دارد، به‌نظر می‌رسد برای جایگزینی خامنه‌ای مهیا می‌شود».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...