پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » تحریمهای «کمر شکن» و «تاریخ ساز» آمریکا علیه رژیم جمهوری اسلامی در راه هستند!

تحریمهای «کمر شکن» و «تاریخ ساز» آمریکا علیه رژیم جمهوری اسلامی در راه هستند!

امروز و تا ساعاتی دیگر کل سیستم مالی و پولی «آخوندهای حاکم بر ایران» هدف تحریم‌های جدید آمریکا قرار میگیرد. تحریم‌هایی که راههای هرگونه کمک رژیم علی خامنه ای به گروههای تروریستی را بطور کامل مسدود میکند.

موافقان این تحریم‌ها معتقدند این اقدام رژیم ایران را منزوی‌تر کرده و آن را به پای میز مذاکره خواهد کشاند. آنها همچنین می‌گویند وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌تواند با ارسال نامه به شرکت‌های مختلف اجازه فروش برخی اقلام به ایران را بدهد تا از این طریق پیامدهای انسانی این تحریم‌ها کاهش یابد. در عین حال، اتحادیه اروپا نسبت به موثر بودن این روش ابراز تردید کرده است.

طرفداران تحریم‌های جدید همچنین معتقدند این اقدام هزینه تعامل با جمهوری اسلامی را برای شرکت‌های مختلف در سراسر جهان سنگین‌تر خواهد کرد.

به گزارش واشینگتن پست، پیشنهاد تحریم کل صنعت مالی ایران در ابتدا از سوی مقامات اسرائیلی، گروهی از نمایندگان جمهوری‌خواه و بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها مطرح شده است.

بر اساس این گزارش، انتظار می‌رود با اعمال این تحریم‌ها، ارزش پول ایران بیش از پیش افت کرده و بحران نقدینگی شدیدتر شود. همچنین پیش‌بینی می‌شود جمهوری اسلامی این تصمیم آمریکا را به عنوان یک اقدام تحریک‌آمیز جدی تلقی کند.

وزارت دادگستری و وزارت خارجه آمریکا از اظهار نظر در این مورد خودداری کرده‌اند.

روز سه‌شنبه، الیوت آبرامز، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در مصاحبه‌ با سی‌ان‌ان از شدت گرفتن سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران در روزها و هفته‌های آینده خبر داده بود.

آبرامز خاطرنشان کرد: «تحریم های قبلی هیچ چیزی شبیه به آنچه در حال حاضر داریم نیست. این نوع فشارها هرگز وجود نداشته است.»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...