پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به زنان توسط فرقه شیطانی در توییتر نوشت: «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

او در ادامه نوشت: «زمان بازداشتم دو بار کاملا برهنه ام کردند، یکبار همون روز اول، وقتی با چشم بند وارد ساختمون بازداشتگاه شدم، قبل از اینکه وارد سلول بشم، جلوی در دستشویی مامور زن چشم بند رو باز کرد و گفت برو داخل دستشویی! رفتم داخل، گفت سالن رو در بیار، مانتوت رو هم، شلوار و کفش و جورابت رو هملباس زیرت رو هم! کامل لخت شو و بعد دو بار بشین و پاشو!
شوکه بودم و هیچ حرفی نمی زدم.
مامور زن گفت، آوردمت اینجا که دوربین نداره!

روز دوم بردنم دادسرا و وقتی برگشتم بردنم داخل یه سلول جدید و دوباره مامور زن بهم گفت کامل لخت شو، گفتم قبلاً این کار رو کردم، گفت هرجا قوانین خودش رو داره. این برهنه شدن جلوی دوربین سلول انفرادیم بود. دستشویی و حمام داخل سلولم بود فقط یه دیوار خیلی کوتاه جلوش بود و در دید دوربین.
موقع حمام کردن سعی می کردم همش رو به دیوار بایستم و غذا خیلی خیلی کم می خوردم که کمتر نیاز باشه جلوی دوربین برم دستشویی.»

به گزارش دادبان، بر اساس قوانین موضوعه در ایران (قانون آیین دادرسی کیفری، قانون احترام به آزادی‌های مشروع و حفظ حقوق شهروندی و آیین‌نامه سازمان زندان‌ها) ضابطان قضایی و ماموران حفاظت در زندان‌ها هیچ مجوزی برای برهنه کردن زندانی به بازرسی ندارند.

در همین زمینه بنا بر ماده ۵۳ آیین‌نامه سازمان زندان‌ها هرگونه بازرسی بدون لباس زندانی ممنوع است و انجام آن به موارد خاص با تشریفات ویژه از جمله عدم وجود هرگونه دوربین و توسط کارکنان ویژه آموزش‌دیده و با رعایت نکات اخلاقی و بهداشتی محدود شده است.

گزارش‌ها اما نشان می‌دهند مقامات زندان‌ها از این روش برای تحقیر زندانیان زن به ویژه زندانیان سیاسی استفاده می‌کنند؛ به ویژه اینکه اینکار را در مقابل دوربین انجام می‌دهند.«دادبان»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

حمیده زارعی توسط اشرار ضدامنیتی اطلاعات سپاه ربوده شد

حمیده زارعی، ۳۷ساله، دانشجوی ارشد مدیریت مالی دانشگاه علوم تحقیقات که ۱۲ آبان ۱۴۰۱ در ...