پخش زنده
Home » بین المللی » ابراز رضایت پزشک کاخ سفید از روند درمان پرزیدنت ترامپ پس از اعزام وی به بیمارستان: جای هیچ نگرانی نیست

ابراز رضایت پزشک کاخ سفید از روند درمان پرزیدنت ترامپ پس از اعزام وی به بیمارستان: جای هیچ نگرانی نیست

پزشک رئیس جمهوری ایالات متحده روز شنبه در یک نشست خبری از روند بهبود پرزیدنت ترامپ که به کرونا مبتلا شده است، ابراز رضایت کرد و وضعیت سلامتی او را خوب توصیف کرد.

شان کانلی، پزشک کاخ سفید، روز شنبه ۱۲ مهر در میان جمعی از پزشکان و پرستاران در بیمارستان نظامی والتر رید در نزدیکی واشینگتن به خبرنگاران گفت: «من و تیم [پزشکی] از پیشرفتی که رییس جمهوری کرده بسیار راضی هستیم.»

او اضافه کرد: «همانطور که دیروز اعلام شد، پس از مشورت با این گروه [پزشکان]، من توصیه کردم ما رییس جمهوری را در چارچوب تدابیر پیشگیرانه و ارائه نظارت دقیق و همه مراقبت‌هایی که او ممکن است نیاز داشته باشد، به بیمارستان والتر رید منتقل کنیم.» 

به گفته پزشکان برای رییس جمهوری آمریکا یک دوره داروی رمدسیویر تجویز شده است.

آنها همچنین گفتند عملکرد قلب و کلیه او تحت نظر است و رییس جمهوری آمریکا زیر دستگاه اکسیژن نیست، تنگی‌نفس ندارد و با مشکل برای راه رفتن در داخل بیمارستان مواجه نشده است. 

بر اساس اظهارات پزشکان، اکنون میزان اکسیژن خون ترامپ ۹۶ درصد است که نشان می‌دهد وضعیت او از این نظر نگران‌کننده نیست. با این حال کانلی گفت که ترامپ هفتاد و چهار ساله، از سرفه، احتقان خفیف و خستگی رنج می‌برد، اما این علائم «در حال کاهش و بهبود است».

پرزیدنت ترامپ پیش از اعزام به بیمارستان در پیامی تصویری گفت که حالش خوب است و فقط برای اطمینان که کارها و روند درمان خوب پیش برود به بیمارستان می رود.

دکتر کانلی همچنین درباره وضعیت ملانیا ترامپ بانوی اول آمریکا که آزمایش ابتلای او هم به ویروس جدید کرونا مثبت اعلام شده است گفت، حال او بسیار خوب است و دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. 

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز شنبه ۱۲ مهر در توئیتی نوشت: پزشکان، پرستاران و همه کارکنان فوق‌العاده در مرکز درمانی والتر رید، و دیگران در مراکز فوق‌العاده مشابه که به آنها پیوسته‌اند، همگی شگفت‌انگیز هستند!!! پیشرفت فراوانی در طول شش ماه گذشته در مبارزه با این عفونت (کووید۱۹) حاصل شده است. با کمک آنها، من حالم خوب است!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

اگر هر کشور دیگری بخواهد به اتحادیه روسیه و بلاروس بپیوندد، ممکن است «سلاح‌های هسته‌ای برای همه وجود داشته باشد»

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس، دوشنبه ۸ خرداد گفت که اگر هر کشور دیگری بخواهد ...