پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » اسکای نیوز: مسموم‌سازی گسترده دانش‌آموزان نمی‌تواند بدون اطلاع حکومت ایران باشد

اسکای نیوز: مسموم‌سازی گسترده دانش‌آموزان نمی‌تواند بدون اطلاع حکومت ایران باشد

خبرگزاری «اسکای نیوز» در گزارشی که در آن با شاهدان عینی مصاحبه کرده است، نتیجه گرفته که روند گسترده مسموم‌سازی دانش‌آموزان دختر که مقام‌های دولتی تلاش می‌کنند درباره آن «پنهان‌کاری» کنند، نمی‌تواند بدون اطلاع «حداقل بخشی از حکومت ایران» صورت گرفته باشد.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی اخیرا این حمله‌ها را محکوم کرد و برای مرتکبان آن‌ها خواستار «اشد مجازات» شد. با وجود این، به گفته اسکای نیوز، موضع‌گیری خامنه‌ای بسیاری را متقاعد نمی‌کند که جمهوری اسلامی در این حمله‌ها دست ندارد.

به گفته این خبرگزاری، برخی ادعا می‌کنند که این حمله‌ها کار «تندروهای مذهبی» است؛ مانند مواردی که در افغانستان اتفاق افتاده است. اما غیرقابل تصور است که اتفاقی در این «مقیاس گسترده»‌ بدون آگاهی کامل جمهوری اسلامی روی داده باشد.

این خبرگزاری سپس گمانه می‌زند که این حملات ممکن است کار برخی از جناح‌های حکومت باشد که به خاطر «نقش چشمگیر» دختران مدرسه‌ای در اعتراضات ضدحکومتی در ایران، قصد «انتقام گرفتن» از آن‌ها را دارند.

یا اینکه ممکن است حکومت بخواهد مدارس را، که به «کانون نارضایتی» تبدیل شده‌اند، کلا تعطیل کند؛ یا حداقل وحشت را در میان دانش‌آموزان افزایش دهد و «روح نارضایتی» را درهم بشکند.

اسکای نیوز در پایان می‌گوید که جمهوری اسلامی با روی‌آوردن به خشونت شدید علیه معترضان، اعتبار خود را نزد مردم ایران از دست داده است، و اینک فقط با استفاده از مشت آهنین حکومت می‌کند؛ و نتیجه می‌گیرد که ایرانیان ناراضی اکنون باید با «کارزار حکومتی برای مسموم‌کردن فرزندان‌شان» دست و پنجه نرم کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...