پخش زنده
Home » Uncategorized » مقام ارشد پنتاگون: باید یک ائتلاف جهانی در برابر جمهوری اسلامی و روسیه تشکیل شود

مقام ارشد پنتاگون: باید یک ائتلاف جهانی در برابر جمهوری اسلامی و روسیه تشکیل شود

هم‌زمان با انتشار گزارش‌هایی از یافت شدن ذرات اورانیوم غنی‌شده در تاسیسات هسته‌ای فردو و تداوم همکاری‌های نظامی جمهوری اسلامی و روسیه، یک مقام ارشد پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، خواهان تشکیل یک «ائتلاف جهانی» برای جلوگیری از فعالیت‌های «بدخواهانه» حکومت‌های ایران و روسیه شد.

دانا استراول، معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا، روز سه‌شنبه ۲۸ فوریه (نهم اسفندماه)، در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: «ما اکنون به یک ائتلاف، نه تنها در خاورمیانه، بلکه فرامنطقه‌ای و جهانی برای مقابله با همکاری‌های بدخواهانه جمهوری اسلامی و روسیه نیاز داریم.»

به‌گفته این مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا، اکنون در نقطه‌ای قرار داریم که تهدیدهای حکومت ایران دیگر مختص منطقه خاورمیانه نیست، بلکه یک چالش جهانی به‌شمار می‌رود.

دانا استراول افزایش تهدیدهای حکومت ایران را برآمده از همکاری‌های نظامی جمهوری اسلامی و روسیه معرفی کرد.

در همین حال، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، در نخستین روز کنفرانس امنیتی مونیخ، مقام‌های کرملین را متهم کرد که در قبال دریافت پهپادهای انتحاری از جمهوری اسلامی، به برنامه غنی‌سازی اورانیوم حکومت کمک می‌کنند، برنامه‌ای که به‌گفته زلنسکی، شفاف نیست و مشخص نیست تا چه اندازه حکومت ایران به غنی‌سازی اورانیوم ادامه داده است.

رئیس‌جمهوری اوکراین در دیدار اخیری که با الی کوهن، وزیر خارجه اسرائیل، در کی‌يف داشت به‌صراحت حکومت ایران را «دشمن مشترک» اوکراین و اسرائيل توصیف کرد و خواهان همکاری‌های بین‌المللی در برابر حکومت ایران شد.

استراول همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های روز سه‌شنبه خود با خبرنگاران، ابراز نگرانی کرد که حکومت ایران از دانش و تجربه‌ای که در جنگ اوکراین به دست آورده است برای تداوم فعالیت‌های تهدیدآمیز خود در سایر نقاط جهان استفاده کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...