پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » آمریکا ٩ شرکت مرتبط با صنایع نفت و پتروشیمی ایران را تحریم کرد

آمریکا ٩ شرکت مرتبط با صنایع نفت و پتروشیمی ایران را تحریم کرد

ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه ٩ شرکت فعال در تولید، فروش، و ارسال صدها میلیون دلار فرآورده‌های پتروشیمی و نفتی ایران به مشتریان آسیایی را تحریم کرد.

طبق اعلامیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، شش تولیدکننده پتروشیمی مستقر در ایران یا شرکت‌های تابعه آنها و سه شرکت مستقر در مالزی و سنگاپور به نمایندگی از شرکت پتروشیمی «تریلیانس» در فروش و ارسال فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی شرکت ملی نفت ایران فعال بوده‌اند.

شرکت پتروشیمی «تریلیانس» خود در ٢٣ ژانویه ۲۰۲۰ از طرف دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده تحریم شد.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی، گفت: «ایران با نقض تحریم‌های ایالات متحده، به طور فزاینده‌ای به خریداران در شرق آسیا برای فروش پتروشیمی و نفتی خود روی می‌آورد.» او افزود: «ایالات متحده همچنان بر هدف قرار دادن منابع درآمد غیرقانونی تهران متمرکز است و به اعمال تحریم‌های خود علیه کسانی که عمدا این تجارت را تسهیل می‌کنند، ادامه خواهد داد.»

شرکت پتروشیمی امیرکبیر، شرکت پتروشیمی سیمرغ، و چهار شرکت زیرمجموعه شرکت پتروشیمی مارون با عناوین شرکت پتروشیمی لاله، شرکت تینا تدبیر مارون، شرکت افق سپهر مارون، و شرکت صنایع تکمیلی مارون، شش شرکت تحریم‌شده مستقر در ایران هستند.

همچنین دو شرکت «سوخت آسیا» و «حمل و نقل و تجارت سنس» مستقر در مالزی و شرکت «انرژی یونیشس» مستقر در سنگاپور، سه شرکت خارجی تحریم‌شده از سوی آمریکا هستند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...