پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » خروش شبانه مردم غیور کشور در صدوپانزدهمین روز انقلاب در سالگرد سرنگونی هواپیمای اوکراینی

خروش شبانه مردم غیور کشور در صدوپانزدهمین روز انقلاب در سالگرد سرنگونی هواپیمای اوکراینی

مناطق مختلف شهر تهران و همچنین شهرهای اصفهان، قزوین، بندرعباس، سنندج و شامگاه یک‌شنبه شاهد تظاهرات مردمی در اعتراض به اعدام محمد حسینی و محمدمهدی کرمی و به مناسب سومین سالگرد کشته‌شدن ۱۷۶ سرنشین پرواز پی‌اس۷۵۲ با شلیک موشک‌های سپاه پاسداران بودند.

در خیابان ستارخان تهران با وجود جو شدید امنیتی، جمعیت گسترده‌ای از معترضان شامگاه یک‌شنبه تظاهرات ضد حکومتی برپا کردند. معترضان در ستارخان شعارهایی چون «مرگ بر دیکتاتور» و «هر یه نفر کشته شه، هزار نفر پشته شه» سردادند.

نیروهای امنیتی چندین بار با یورش و تیراندازی به سوی معترضان درصدد سرکوب اعتراضات خیابان ستارخان برآمدند با این حال معترضان بار دیگر موفق به شکل دادن تجمع و سردادن شعارهای ضد حکومتی شدند.

جمعی از مردم شهرک اکباتان که در چندین هفته گذشته ده‌ها نفر از ساکنان آن بازداشت شده‌اند، باردیگر یک‌شنبه شب با برپایی تجمع، به سردادن شعارهایی چون «قسم به سربداران، ایستاده‌ایم تا پایان»، «مرگ بر دیکتاتور»، «از زاهدان تا تهران، جانم فدای ایران» و «اکباتان بیدار است، از ذلت بیزار است» سردادند.

در منطقه صادقیه در غرب تهران هم معترضان با برپایی تظاهرات خیابانی اقدام به سردادن شعارهای ضد حکومتی و شعار «مرگ بر دیکتاتور» کردند. نیروهای امنیتی و یگان‌ویژه در صادقیه به معترضان یورش برده و تعدادی را مورد ضرب و جرح قرار دادند.

بلوار فردوس هم از جمله مناطقی است که یک‌شنبه شب شاهد تجمع جمعی از مردم در سالگرد کشته‌شدن سرنشینان هواپیمای اوکراینی و اعتراض به اعدام محمدحسینی و محمدمهدی کرمی با شعار «قسم به خون یاران، ایستاده‌ایم تا پایان» بود.

در تهرانپارس واقع در شرق تهران معترضان شامگاه یک‌شنبه به خیابان آمده و در اعتراض به اعدام کرمی و حسینی شعار «مرگ بر خامنه‌ای ضحاک» سردادند.

در هفت‌حوض نارمک جمعی از مردم با برپایی تجمع اعتراضی، اقدام به سردادن شعارهای ضد حکومتی کردند که با یورش نیروهای امنیتی مواجه شدند. معترضان با شعار «بی‌شرف، بی‌شرف» به یورش این نیروها واکنش نشان دادند.

جمع پرشماری از مردم نیز شامگاه یک‌شنبه در محدوده میدان انقلاب در مرکز تهران ض

نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در حالی که معترضان در این منطقه شعاری سر نداده بودند، باز هم به مردم معترض یورش برده و شماری از آنها را مورد ضرب و جرح قرار دادند.

معترضان همچنین در متروی انقلاب اقدام به سردادن شعارهایی چون «ما تماشاگر نمی‌خواهیم، به ما ملحق شوید»، «مرگ بر خامنه‌ای، لعنت بر خمینی»، «بسیجی جیره‌خور، آخرشه خوب بخور»، «مرگ بر بسیجی» و «مرگ بر دیکتاتور» کردند.

در چهار راه ولیعصر یکی دیگر از مناطق مرکزی تهران هم جمعی از معترضان در حرکتی نمادین و به مناسبت سومین سالگرد کشته شدن ۱۷۶ سرنشین هواپیمای اوکراینی، اقدام به نورپردازی لوگو و نماد انجمن خانواده‌های کشته‌شدگان پرواز پی‌اس۷۵۲ بر ساختمان مسجد و مجتمع مذهبی ولیعصر کردند.

در محدوده ایستگاه متروی خیابان شریعتی تهران جمعی از مردم با برپایی تجمع اعتراضی و شعارهایی چون «مرگ بر دیکتاتور» و «این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت» و «هر یه نفر کشته شه، هزار نفر پشته شه» به اعدام معترضان، محمد حسینی و محمدمهدی کرمی، اعتراض کردند.

شهر اصفهان هم شامگاه یک‌شنبه همزمان با سومین سالگرد کشته‌شدن ۱۷۶ سرنشین پرواز پی‌اس۷۵۲ با موشک‌های سپاه پاسداران، صحنه اعتراضات خیابانی جمعی از مردم معترض بود. معترضان با برپایی تجمع و تظاهرات در سطح خیابان‌های شهر اصفهان شعارهایی چون «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه»، «امسال میده کشته سپاه، مرگ بر کل نظام» و «مرگ بر خامنه‌ای، لعنت بر خمینی» کردند.

در بخشی از تظاهرات خیابانی یک‌شنبه شب، معترضان در اصفهان با سردادن شعارهایی چون «خامنه‌ای ضحاک، می‌کشیمت زیر خاک»، «قسم به خون یاران، ایستاده‌ایم تا پایان» به اعدام محمد حسینی و محمدمهدی کرمی اعتراض کردند.

جمعی از مردم بندرعباس نیز در سالگرد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراینی و برای اعتراض به اعدام حسینی و کرمی به خیابان آمده و شعارهای ضد حکومتی سردادند. معترضان بندرعباس با افروختن آتش برخی خیابان‌ها را بستند و شعار «تا آخوند کفن نشود این وطن، وطن نشود» و «مرگ بر دیکتاتور» سردادند.

در شهر قزوین هم جمعی از معترضان با برپایی تظاهرات خیابانی، اقدام به سردادن شعارهایی علیه جمهوری اسلامی کردند. «قسم به خون یاران، ایستاده‌ایم تا پایان»، «بسیجی، سپاهی، داعش ما شمایی»، «آزادی، آزادی، آزادی» و «جمهوری اعدامی نمی‌خوایم، نمی‌خوایم» از جمله شعارهای تظاهرات یک‌شنبه شب قزوین بود.

شماری از معترضان در سنندج هم با افروختن آتش برخی از خیابان‌ها را بستند و ضمن سردادن شعارهایی چون «زن، زندگی، آزادی»، «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر دیکتاتور» تا ساعت‌های پایانی یک‌شنبه شب به اعتراضات خود در چندین منطقه این شهر ادامه دادند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...