پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » تهدید امیرعبداللهیان علیه شارلی ابدو به دلیل کاریکاتورهای علی خامنه‌ای: بی‌پاسخ نخواهد بود

تهدید امیرعبداللهیان علیه شارلی ابدو به دلیل کاریکاتورهای علی خامنه‌ای: بی‌پاسخ نخواهد بود

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، در واکنش به انتشار ویژه‌نامه نشریه شارلی ابدو، مختص کاریکاتورهایی از علی خامنه‌ای، این نشریه فکاهی چاپ پاریس را تهدید کرد.

امیرعبداللهیان روز چهارشنبه ۱۴ دی در توییتی نوشت: «اقدام توهین‌آمیز و خارج از نزاکت در انتشار کاریکاتور علیه مرجعیت دینی و سیاسی بدون پاسخ قاطع و موثر نخواهد بود.»

در حالی که نشریه شارلی ابدو به دولت فرانسه وابسته نیست، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی دولت فرانسه را نیز تهدید کرد و گفت: «به دولت فرانسه اجازه نمی‌دهیم پا را از گلیم خود فراتر گذارد. آنها قطعا مسیر اشتباهی را انتخاب کرده‌اند. پیشتر این نشریه را در فهرست تحریم‌ها قرار دادیم.»

این اظهارات امیرعبداللهیان در حالی است که جمهوری اسلامی به گفته سازمان‌های حقوق بشری و غیردولتی جهان، یکی از اصلی‌ترین دشمنان آزادی بیان است و رسانه‌ها را در ایران شدیدا سرکوب و روزنامه‌نگاران مستقل را زندانی می‌کند.

همچنین در جریان خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی، تهران رسانه‌های خارج از کشور را نیز تهدید کرد و در فهرست سیاه خود قرار دارد.

این توییت امیرعبداللهیان پس از انتشار ویژه‌نامه شارلی ابدو درباره رهبر جمهوری اسلامی منتشر شده است. این نشریه برای کشیدن کاریکاتورهایی درباره خامنه‌ای به دلیل نقش او در سرکوب خیزش سراسری، مسابقه گذاشته بود و چند نام ایرانی نیز در این شماره از مجله دیده می‌شود.

کاریکاتور علی خامنه‌ای با هشتگ «آخوندها گم شوید» در میان آثار منتخب مجله شارلی ابدو است و این مجله پاداش برنده این مسابقه را «شجاعت نه گفتن به ظالمان دینی» اعلام کرد.

همچنین نشریه لوموند به تازگی کاریکاتور علی خامنه‌ای به گزینش شارلی ابدو را منتشر کرد.

لوموند نوشت: «این کاریکاتور در ویژه‌نامه هفتم ژانویه به مناسبت هشتمین سالگرد حمله به دفتر شارلی ابدو و در حمایت از زنان و مردان ایرانی در مبارزه با دیکتاتوری مذهبی منتشر شده است.»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...