پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » واشنگتن فری بیکن: پهپادهای ایرانی با استفاده از فناوری آمریکایی، غیرنظامیان اوکراینی را می‌کشند

واشنگتن فری بیکن: پهپادهای ایرانی با استفاده از فناوری آمریکایی، غیرنظامیان اوکراینی را می‌کشند

واشنگتن فری بیکن روز جمعه ۹دی به ارسال پهپادهای ساخت رژیم ایران به روسیه برای کشتن غیرنظامیان اوکراینی اشاره کرده و نوشت: ضعف اوباما دوباره به میدان نبرد در اوکراین سرازیر می‌شود؛ پهپادهای ایرانی با استفاده از فناوری آمریکایی، غیرنظامیان اوکراینی را می‌کشند.

واشنگتن فری بیکن به پاراگرافی از گزارش نیویورک تایمز اشاره دارد که نوشته بود: در مورد تلاشهای دولت بایدن برای جلوگیری از ارائه پهپادهای رادارگریز ایران به روسها، خبری است که می‌توانید از آن استفاده کنید.


فری بیکن افزود: پهپادهای ایرانی که اکنون اوکراینی‌ها را می‌کشند و به‌عنوان «هواپیمای «کامیکازی» بدون سرنشین توصیف می‌شوند، با کمک درس‌های آموخته‌شده از یک پهپاد آمریکایی ساخته شده‌اند. از همین مدل برای نظارت بر مجتمع اسامه بن‌لادن در پاکستان استفاده شده بود، و فناوری که آن را نیرو می‌داد تا یک دهه پیش یک راز اطلاعاتی بسیار محافظت شده بود.


فری بیکن به صحبت‌های اوباما درباره اعتراف به اشتباهات خود اشاره کرد و نوشت: اوباما گفته است که از شکست سخت خود در حمایت از معترضان ایرانی در سال ۲۰۰۹ متأسف است. شکست هواپیماهای بدون سرنشین را به فهرست بلند شکست‌های سیاست خارجی رئیس‌جمهور سابق اضافه کنید، که ایالات متحده و متحدان ما به‌لحاظ جان و پول برای دهه‌های آینده بهای آن را خواهند پرداخت.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...