پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » خزانه‌داری آمریکا دو سرکرده «ناجا» و رئیس زندان گوهردشت کرج را تحریم کرد

خزانه‌داری آمریکا دو سرکرده «ناجا» و رئیس زندان گوهردشت کرج را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه ۱۸آذر با اعمال مجموعه‌یی دیگر از تحریم‌های خود علیه مقامهای رژیم آخوندی از زمان آغاز اعتراضات جاری، سه تن از سرکردگان نظامی و امنیتی رژیم ایران را تحریم کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌یی گفت این مقامات جمهوری اسلامی، اعتراض مسالمت‌آمیز را با سرکوب خشونت‌بار، پاسخ می‌دهند. در این بیانیه با اشاره به «نقض جدی حقوق‌بشر در ایران» به کشته شدن صدها معترض از جمله کودکان و بازداشت هزاران معترض اشاره شده است.

علی‌اکبر جاویدان سرکرده نیروی انتظامی کرمانشاه، ابراهیم کوچک‌زی سرکرده نیروی انتظامی چابهار، و الله‌کرم عزیزی، رئیس زندان گوهردشت، افرادی هستند که از سوی وزارت خزانه‌داری تحریم شده‌اند.

طبق بیانیه وزارت خزانه‌داری، علی‌اکبر جاویدان بر کشتن معترضان از جمله کودکان و سالخوردگان نظارت داشته است. او هم‌چنین در نشستی با حضور هزار و ٧٠٠نفر در تابستان سال جاری، وعده مجازات «جرایم اخلاقی» از جمله «حجاب نامناسب» را داده بود.

ابراهیم کوچک‌زی متهم به تعرض… به دختربچه ۱۵ساله بلوچ در شهر چابهار است که منجر به اعتراضات شدید در استان سیستان و بلوچستان و کشتن دهها معترض از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی شد.

هم‌چنین الله‌کرم عزیزی دستور شکنجه فیزیکی زندانیان سیاسی و معترضان ایرانی در زندان گوهردشت را داده است. گزارشهای فراوانی درباره بدرفتاری گسترده و سهل‌انگاری نسبت به وضعیت سلامتی زندانیان مریض تحت ریاست او منتشر شده است.

وزارت خزانه‌داری پیش‌تر نیز تحریم‌هایی علیه گشت سرکوب ارشاد، مقامات امنیتی و سیاسی مسئول سرکوب معترضان، رسانه‌های درگیر در پخش اعترافات اجباری، و مقامات مسئول در قطع اینترنت اعمال کرده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...