پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » افزایش حمایت‌های بین‌المللی از انقلاب مردم ایران

افزایش حمایت‌های بین‌المللی از انقلاب مردم ایران

جنبش آزادیخواهی مردم ایران از جمله تجمع‌های خیابانی، اعتصابات و شعارنویسی‌ها در ایران که به گفته بسیاری از ناظران «بی‌سابقه» است، همچنان در این کشور ادامه دارد و به گفته «خبرگزاری فرانسه» ارکان فکری «جمهوری اسلامی» را به لرزه در آورده است.

لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در گفت‌وگویی اختصاصی با «العربیه» درباره اعتراضات ایران، تأکید کرد که پرونده تهران باید به سازمان ملل ارجاع شده و با توجه به «جنایات جنگی» صورت گرفته علیه مردم ایران، جمهوری اسلامی می‌باید پاسخگوی رفتار خود باشد.

او با تأکید بر لزوم انزوای بین‌المللی بیشتر جمهوری اسلامی افزود، مردم ایران «تا حد امکان باید صدای ما را بشنوند.»

گراهام درخواست شهروندان ایرانی برای لزوم تغییر را قابل درک خواند و گفت، بدترین اقدامی که دولت بایدن در چنین شرایطی می‌تواند انجام دهد، آغاز مذاکرات هسته‌ای با رژیمی است که به گفته گراهام، شهروندان خود را به قتل می‌رساند.

جاش هالی، دیگر سناتور آمریکایی نیز به نوبه خود در این زمینه گفت، اظهارات دولت بایدن درباره لزوم منزوی‌کردن جمهوری اسلامی می‌باید بیش از گذشته صریح‌ و روشن باشد.

هالی افزود، اقدامات دولت بایدن باید شامل همکاری با شرکای واشینگتن در منطقه و دراختیار گذاشتن سلاح به آن‌ها برای ادامه روند مقابله با جمهوری اسلامی باشد.

به گفته این سناتور جمهوری‌خواه، دولت آمریکا باید به صراحت اعلام کند که «با ایران مذاکره نخواهیم کرد.» به گفته هالی، «این اقدام به معترضان ایرانی و کسانی که تلاش می‌کنند تا حدودی احساس آزادی کنند، پیام حمایت ارسال می‌کند.»

خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی اعلام کرد از ۲۶ شهریور تا شامگاه سه‌شنبه ۱۵ آذر، ۱۱۳۹ تجمع شهری و دانشگاهی در کشور انجام شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...