پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » کانادا، مرتضی طلایی و ۸ فرد و نهاد دیگر در جمهوری اسالمی را تحریم کرد

کانادا، مرتضی طلایی و ۸ فرد و نهاد دیگر در جمهوری اسالمی را تحریم کرد

دولت کانادا در ششمین بسته تحریمی خود، تحریم‌های جدیدی را علیه چهار فرد و پنج نهاد جمهوری اسلامی به دلیل نقش‌ آن‌ها در «نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر» و اقداماتی که «صلح و امنیت بین‌المللی را به خطر می‌اندازند» وضع کرد.

ملانی جولی، وزیر خارجه کانادا روز جمعه ۱۱ آذر در بیانیه‌ای اعلام کرد که کانادا تحریم‌های بیشتری را علیه ایران به دلیل انکار حقوق زنان و دختران و سرکوب اعتراضات مسالمت‌آمیز اعمال کرده است.

جولی در توییتی که روز جمعه منتشر کرده نیز نوشته است:«رژیم ایران همچنان به استفاده از ارعاب و خشونت برای سرکوب حقوق و آزادی‌های همه ایرانیان ادامه می‌دهد. تا زمانی که دامنه و شدت نقض حقوق مردم ایران از سوی جمهوری اسلامی افزایش می‌یابد، کانادا نیز بیکار نخواهد نشست.»

بر اساس بیانیه مطبوعاتی که در سایت دولت کانادا منتشر شده، مرتضی طلایی، فرمانده سابق سپاه و رئیس پلیس تهران، علی قناعت‌کار ماوردیانی، قاضی و بازپرس دادسرای اوین، حسن کرمی، فرمانده یگان ویژه فراجا، به همراه شرکت خدمات هوایی سفیران، فعال در انتقال پهپادهای ایرانی به روسیه، شرکت بهارستان کیش زیرمجموعه بنیاد تعاون سپاه و خبرگزاری جوان وابسته به بنیاد تعاون بسیج از جمله افراد و نهادهای تحریم‌شده در روز جمعه هستند.

پیش از این ویدیویی از مرتضی طلایی منتشر شده بود که در یکی از باشگاه‌های ورزشی در کانادا مشغول ورزش و بدن‌سازی در کنار زنان و مردان دیگر بود. کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار این ویدیوها از دولت کانادا خواسته بودند که مانع ورود او به این کشور شود.

کانادا دو هفته پیش نیز در بسته تحریمی دیگری، ۴ فرد را به‌دلیل نقض حقوق‌بشر و دو نهاد صنایع هوایی ایران به‌دلیل ارسال پهپادهای انفجاری به روسیه، تحریم کرده بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...