پخش زنده
Home » اجتماعی و سیاسی » حزب مجمع ایثارگران بیانیه مشترک وزارت اطلاعات و سپاه را «شعارهای کهنه و تکراری» خواند

حزب مجمع ایثارگران بیانیه مشترک وزارت اطلاعات و سپاه را «شعارهای کهنه و تکراری» خواند

حزب مجمع ایثارگران که از تشکل‌های سیاسی اصلاح‌طلب است، می‌گوید بیانیه مشترک روز ششم آبان وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه، «شعارها و گفتمان کهنه و تکراری» بود.

در این بیانیه که روز دوشنبه منتشر شد، آمده است: تمام بیانیه وزارت اطلاعات و سپاه با محوریت موضوع «آشوب» تهیه شده و نه تنها فاقد هرگونه ارزش حقیقی و حقوقی است، بلکه ادبیات آن، به نوبه خود جایگاه یک نهاد مهم رسمی و قانونی کشور، همچون وزارت اطلاعات را به مرتبه‌ای در حد روزنامه کیهان تنزّل داده است.

وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه در بیانیه مشترک خود اعتراضات خیابانی را «اغتشاش» خوانده و ایالات متحده آمریکا را به هدایت اعتراضات با اقداماتی در حوزه فناوری و رسانه، ارائه اینترنت و حملات سایبری متهم کرده است.

حزب مجمع ایثارگران در ادامه می‌گوید «آیا وزارت اطلاعات با آن همه اشراف اطلاعاتی خود نمی‌داند که مردم نیز در اعتراضات خیابانی حضور دارند و به دنبال حقوق و مطالبات اساسی خود هستند و هیچ ربطی به بدخواهی دشمنان ندارد؟»

حزب یاد شده این پرسش را مطرح کرده که بیانیه مشترک وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه با «محتوای سبکی» که دارد، چه نقشی می‌تواند در گشودن گره‌های بحران و حل معضلات جاری در کشور داشته باشد؟

«سکوت بیانیه در مورد فساد و بی‌عدالتی و ناکارآمدی نهادهای دولتی و حاکمیتی که در افزایش نارضایتی و اعتراضات عمومی در سراسر کشور تأثیرات عمیق و گسترده‌ای داشته، در خوشبینانه‌ترین قضاوت، حکایت از غفلت فاحش و بی بصیرتی جامعه اطلاعاتی کشور دارد».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

زینب زمان فعال حقوق زنان : «در زمان بازداشت دو بار مجبورم کردند که کامل برهنه شوم.»

زینب زمان فعال حقوق زنان، دختر “حسین زمان” خواننده همراستا با افشای تعرضات جنسی به ...